3 на закріплення компромісної ціни в $ 326 за 1 тис . куб м.
Про це заявив журналістам глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв на прес-конференції в Києві у п'ятницю, 13 липня.
"Так ми готові сплатити $ 1,9 млрд при досягненні домовленості", - сказав Коболєв.
За його словами, запропонована Єврокомісією як посередником тимчасова ціна на рівні $ 326 є проміжною між запропонованим "Газпромом" рівнем у $ 385 і українським варіантом - $ 268,5.
Коболєв підкреслив, що така ціна не є ринковою, однак Україна готова піти на компроміс і закріпити її, наприклад, на 1,5 року з тим, щоб за цей період досягти остаточної домовленості з "Газпромом" про зміну контракту або вирішити це питання у Стокгольмському суді.
"Цю ціну може бути використано як проміжну, тобто її можна узгодити на півтора року, протягом яких Україна буде за нею розраховуватися", - сказав глава "Нафотгаза".
"Після досягнення остаточної домовленості або вирішення питання у суді, вже буде видно, хто кому повинен доплатити або навпаки", - резюмував він.
Коболєв уточнив, що при проміжній компромісній ціні в $ 326 Україна готова розрахуватися за раніше отриманий російський газ і сплачувати за поточні постачання.
"Через півтора року ми домовимося про те, яким має бути справедливий рівень ціни, або ми вирішимо це питання в арбітражі. Потім, якщо ціна буде нижчою, "Газпром" поверне нам гроші, якщо вищою - ми доплатимо", - сказав голова "Нафтогазу".
Коболєв у черговий раз підкреслив, що українська сторона готова домовлятися і знаходити компроміс, але назвав неприйнятною позицію "Газпрому" про встановлення 100-доларової "знижки", яку може бути скасовано урядом РФ у будь-який момент.
Голова "Нафтогазу" також звернув увагу, що Україна для досягнення компромісу і результативності переговорів про прохання Єврокомісії погодилася "винести за дужки" питання, що стосуються активів "Нафтогазу" у Криму. Він нагадав, що на балансі "Чорноморнафтогазу" знаходиться 2 млрд куб м газу, крім того, щорічний видобуток цієї компанії становить близько 2 млрд куб м газу. !zn