Високий суд Лондона вирішив, що справа за позовом "Приватбанку" до його екс-власникам - Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, - йому непідсудна. Суд відмовився визнати свою юрисдикцію у цій справі. Про це йдеться в повідомленні "Приватбанку".
"Незважаючи на те, що суддя визнав, що банк став жертвою масштабних шахрайських дій - на суму приблизно від 329 млн до 1,2 млрд доларів, - він прийшов до висновку, що англійський суд не має юрисдикції для розгляду позову банку проти його колишніх акціонерів", - розповідають у фінустанові.
"Приватбанк" збирається оскаржити це рішення.
"Це судове рішення є тільки першим етапом процесу і банк має намір оскаржити його, і беззаперечно впевнений, що в кінцевому підсумку йому вдасться привести свої позовні вимоги до розгляду в суді Лондона", - йдеться в повідомленні.
Петр Крумханзл, голова правління банку, заявив: "Зрозуміло, що суддя не сумнівався в тому, що колишні акціонери несуть відповідальність за багатомільярдні шахрайські дії в банку. Ми будемо продовжувати повернення цих коштів з допомогою судового процесу в Лондоні і віримо, що англійський суд, в кінцевому рахунку, здійснить правосуддя між сторонами".
У грудні 2017 року вже державного "Приватбанк" домігся того, що Високий суд Лондона видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова і шести компаній, які ним імовірно належать або перебувають під їх контролем. За допомогою цього судового розгляду "Приватбанк" збирається повернути понад 2,5 млрд доларів, з урахуванням відсотків.
Юристи олігарха Ігоря Коломойського ставлять під сумнів результати розслідування компанії Kroll, згідно з яким "Приватбанк"був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій мінімум протягом 10 роківдо націоналізації, що призвело до збитків у розмірі 5,5 млрд доларів.
Як писало DT.UA, в кіпрському судедело "Приватбанку" буде розглядатися в кращому випадку 5-7 років. Детальніше про судову тяганину "Приватбанку" читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Другий фронт Приватбанку".
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність.Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.