У четвер курс долара на міжбанку у продажу виріс на 16 копійок - до 28,29 грн/дол, курс купівлі зріс на 37 копійок – до 28,25 грн/дол. Національний банк України на аукціоні з продажу валюти в четвер задовольнив 34 заявки на суму $ 49,4 млн.
Липневе зростання долара становить близько 3%, що істотно нижче за максимуми початку року. Поточне слабшання гривні пояснюється впливом короткострокових факторів, зокрема зростанням попиту на валюту з боку імпортерів, відшкодуванням ПДВ та виплатами за ОВДП.
У центробанку підкреслили: пропозиція валюти з боку головних експортних галузей України (гірничо-промислової і АПК) залишається на високому рівні; фундаментальних причин для знецінення гривні немає.
Аналітики інвестбанку Goldman Sachs прогнозують зростання курсу нацвалюти у перспективі 12 місяців і до кінця 2018 року до 24,8 грн/долар.
Однак, згідно з прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ), за підсумками поточного року очікується зниження курсу гривні з 28,1 до 28,5 грн/ долар із подальшим слабшанням до 29,4 грн/долар на кінець 2019 року. Плавна девальвація гривні триватиме на 3,2% на рік, і на кінець 2021 року курс сягне позначки у 30,7 грн/долар.
Докладніше читайте в матеріалі Вадима Іосуба "Курс гривні: спокій, тільки спокій!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".