В негативному сценарії, який міститься в проекті і побудований на припущенні погіршення зовнішньої кон'юнктури, курс гривні може опуститися до 31,6 грн/ $ (плюс-мінус 2 грн) до кінця наступного року і 33,9 грн/ $ (плюс-мінус 2 грн) – до кінця 2021 року.
Таким чином МЕРТ в базовому сценарії очікує зростання номінального ВВП України в доларах з $ 112,1 млрд у минулому році до $ 125,7 млрд в цьому році, $ 140 млрд – в наступному, $ 149,9 млрд – в 2020 році і $ 163,6 млрд – в 2021 році.
Як повідомив раніше заступник голови НБУ Олег Чурій, попри слабшання інтересу інвесторів до країн, що розвиваються, ситуація на валютному ринку залишається доволі стабільною. Зараз динаміку курсу гривні визначає зовнішньоекономічна кон'юнктура, що сприяє збільшенню пропозиції валюти з боку експортерів.
Згідно з аналітичним оглядом інвестбанку Goldman Sachs, на відміну від минулого року, цьогоріч гривня взяла курс на зміцнення із самого початку. Аналітики прогнозують зростання курсу нацвалюти у перспективі 12 місяців і до кінця 2018 року до 24,8 грн/долар.
Докладніше про перспективи української валюти читайте у матеріалі Максима Пархоменка "Національна валюта ще може зміцніти до кінця літа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".