Країни ВТО підтримали найбільшу реформу після 13 років обговорень

Поділитися
© epl.ee
Члени ВТО очікують, що довгоочікувана реформа збільшить ВВП планети на трильйон доларів і створить 21 мільйон нових робочих місць.

Члени Всесвітньої торгової організації в ході міністерської конференції на Балі проголосували за ухвалення так званого Балійського пакету угод, що передбачає найбільшу реформу організації. Проект з десяти документів обговорювалося з 2001 року - 13 років члени ВОТ шукали консенсусу, тобто згоди всіх членів, необхідного за умовами організації. Тепер Балійскій пакет документів ВОТ офіційно схвалений.

Дохійський раунд у рамках ВТО тривав з 2001 року без будь-якого успіху. Надія на прорив у рамках цього раунду пов'язувалася з міністерською конференцією на Балі, але впевненості, що вона досягне навіть локального успіху, до останнього дня конференції не було. У декларації наголошується, що країни ВТО затвердили угоду по торговим процедурам, п'ять документів сільськогосподарського блоку (у тому числі угоду з продовольчої безпеки та декларацію з експортної конкуренції), а також 4 документи за підтримки найменш розвинених країн.

"Ми вітаємо прогрес в Дохійському раунді переговорів, який втілився в наступних рішеннях та деклараціях, які ми прийняли в ході 9-ї міністерської конференції (Балі)", - йдеться у прийнятій декларації.

За підсумками конференції на Балі планувалося прийняти три блоки угод: про скорочення торгових процедур, сільськогосподарський блок, блок документів про підтримку бідних країн. Угода про скорочення торгових процедур пов'язана зі зниженням митних процедур через прийняття єдиного стандарту.

Очікується, що лише один із трьох "стовпів" пакету - Угода зі сприяння торгівлі, покликана полегшити митні і бюрократичні процедури, збільшить ВВП планети на трильйон доларів і створить 21 мільйон нових робочих місць. При цьому очікується, що експорт країн, що розвиваються, збільшиться на 10%, тоді як промислово розвинених держав - на 4,5%.

Головною проблемою як Балійського раунду, так і сільськогосподарського блоку угод, було питання про так звану продовольчу безпеку. Низка країн, насамперед Індія, просили на невизначений термін вивести з-під норм ВТО обсяг держзакупівель за регульованими цінами сільгосппродукції, пояснюючи це необхідністю допомоги фермерам.

У підсумковій декларації говориться, що сторони домовилися продовжити переговори з питання продовольчої безпеки і остаточно прийняти рішення на 11-ій міністерській конференції ВТО (тобто через чотири роки - міністерські конференції проводяться раз на два роки).

Балійскій пакунок є частиною Дохійського раунду торговельних переговорів ВТО, розпочатого в 2001 році, і його прийняття дає підставу сподіватися на подальший прогрес у рамках цього раунду, який напередодні балійскої зустрічі опинився під загрозою повного зриву. !zn

Читайте також:

Україна сподівається швидко врегулювати в ВТО торговельну суперечку з Японією

ВТО знизила прогнози зростання світової торгівлі

Україна приєдналася до позову в ВТО з приводу утилізаційного збору в Росії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі