Країни G7 виділять понад 4,5 млрд доларів на продовольчу безпеку в світі

Поділитися
Країни G7 виділять понад 4,5 млрд доларів на продовольчу безпеку в світі © vlg.aif.ru
Агресивні дії Росії можуть призвести до руйнації й без того нестабільної ситуації з продовольством.

Країни Великої Сімки домовилися внести понад 4,5 млрд доларів на вирішення створеної Росією глобальної продовольчої кризи. Про це йдеться у повідомленні Білого Дому. 

Внаслідок дій агресора близько 40 млн людей до кінця року можуть опинитися за межею бідності, ще 20 млн можуть зіткнутися з загрозою голодної смерті.

Планується, що більшу частину програми подолання кризи профінансують США: президент США Джо Байден оголосить про додаткові зобов’язання американського уряду виділити 2,76 млрд доларів, щоб допомогти захистити найуразливіші верстви населення світу від недоїдання. 

Два мільярди доларів з цієї суми будуть спрямовані на медичну допомогу для порятунку життів, ще 760 млн доларів витратять на короткострокову продовольчу допомогу тим, хто потерпає від бідності та недоїдання внаслідок зростання цін на пальне та продукти харчування.

«Дії Владіміра Путіна унеможливили виробництво харчів і сільськогосподарської продукції, продукти харчування він використовує, як зброю у війні, зокрема шляхом знищення сільськогосподарських складів, крадіжками зерна та сільгосптехніки і блокадою чорноморських портів. Вибір Росії атакувати постачання та виробництво продовольства впливає на ринки, зберігання і зрештою, негативно впливає на споживачів у всьому світі. Агресія Путіна в Україні в поєднанні з наслідками COVID-19, посиленням конфліктів, високими цінами на паливо та добрива в сукупності призвели до руйнування і без того нестабільної глобальної продовольчої безпеки. Мільйони людей, які живуть далеко від конфлікту, стикаються з підвищеним ризиком бідності, голоду та недоїдання в результаті війни Путіна», - підкреслили в Вашингтоні.

Раніше Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що блокування РФ експорту мільйонів тонн українського зерна є воєнним злочином.

Нагадаємо, що 24 червня міністри закордонних справ країн «Великої сімки» (G7) погодилися з тим, що російське вторгнення в Україну викликало нинішню глобальну продовольчу кризу, і відповідальність за це несе Москва.

Найближчими тижнями Росія намагатиметься реалізовувати сценарій мультикризи для колективного Заходу. Про це пишуть Михайло Гончар та Денис Вінський у статті для ZN.UA - "ТурбоАтака "Газпрому": чим вона загрожує Європі й Україні".

"Проглядається далекосяжний план — мультикризовий сценарій. На додаток до продовольчої кризи в країнах Африки Росія хоче роздмухати сценарій "холодомору" у Європі, який не спрацював минулої зими", - йдеться в статті

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі