Не санкції ЄС, а Росія винна у продовольчій кризі: Боррель надішле роз'яснення країнам Африки

Поділитися
Не санкції ЄС, а Росія винна у продовольчій кризі: Боррель надішле роз'яснення країнам Африки © Ministerio de Asuntos Exteriores y de Cooperación/flickr
Зважаючи на їхнє занепокоєння щодо впливу європейських санкцій проти РФ на продовольчу безпеку.

Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель збирається надіслати своїм колегам у країнах Африки листи із роз’ясненням механізму дії санкцій Євросоюзу проти Росії, аби донести, що у продовольчій кризі винна саме РФ, а не обмежувальні заходи. Про це він заявив на прес-конференції після саміту Ради ЄС з питань зовнішніх справ, пише Інтерфакс-Україна.

"Росія блокує український експорт. Росія, не ми. Росія руйнує порти та сховища продовольства, руйнує транспортну інфраструктуру. Росія, не ми. І це вже спричинило глобальну продовольчу кризу… Це цілеспрямована спроба використати продовольство як зброю у війні. Це навмисна спроба створити голод у світі для того, щоб чинити тиск на світ, Україну, ЄС", — зазначив Боррель.

Він додав, що й за цих обставин пропаганда РФ працює за "типовою схемою гри".

"Вони створюють проблему та звинувачують у ній інших. І вони звинувачують санкції ЄС, хоча це вони несуть відповідальність за продовольчу кризу. Це не наші санкції, це — дії Росі", — ще раз наголосив голова європейської дипломатії.

Боррель розповів, що деякі лідери держав африканського континенту висловили своє занепокоєння через “наслідки санкцій”. Саме тому він має намір уточнити в листах, як саме вони діють.

"Я поінформував моїх колег міністрів, що надішлю листа всім міністрам закордонних справ країн Африки з поясненням того, як наші санкції були розроблені, як вони працюють, які наслідки і на кого вони мають, що дозволено, а що ні. Я поясню, що ми робимо, реагуючи на кризу", — сказав дипломат.

Раніше Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що блокування РФ експорту мільйонів тонн українського зерна є воєнним злочином.

Україна забезпечує 10% світового експорту пшениці, має хороші позиції з ячменю, але із понад 30 нетто-імпортерів пшениці, залежних від двох країн — України та РФ, жоден не виступив з протестом проти війни, а нишком поїхав у інші країни домовлятися. Про це йдеться в матеріалі на ZN.UA Лариси Гук, та Сергія Следзя"У перегонах за призове місце в забезпеченні світу харчами чи не забуде Україна нагодувати своїх громадян…".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі