Кожен другий українець у Польщі вже сидить на валізах – Rzeczpospolita

Поділитися
Кожен другий українець у Польщі вже сидить на валізах – Rzeczpospolita Дві третини з них хочуть виїхати в Німеччину © Укрінформ
Більше половини тимчасових робітників з України зараз намагаються переїхати в іншу країну. Найчастіше в Німеччину.

В Німеччину з Польщі хочуть виїхати близько 70% українців, які зараз розглядають можливість роботи в іншій країні, йдеться у листопадовому опитуванні агентства з працевлаштування Otto Work Force. Соціологи опитали 500 співробітників з України. Це на третину більше, ніж у минулому році. Цієї зростаючої популярності Німеччини сприяють не тільки висока заробітна плата (порівняно з Польщею), але і імміграційні правила, які набудуть чинності на початку 2020 року, що відкриє німецький ринок праці для фахівців з-за меж Європейського Союзу, пише польська газета Rzeczpospolita.

Чехія посідає друге місце, куди хочуть виїхати 34% працюючих у Польщі українців. На третьому місці Нідерланди (23%).

Лише 52 відсотки українців, які тимчасово працюють в Польщі (згідно спрощеною процедурою декларації), планують переїхати в іншу країну. Це до 40 відсотків більше, ніж було рік тому, коли у 37% були такі плани.

Нинішнє зростання кількості бажаючих мігрувати в інші країни також пов'язаний із зменшенням задоволеності українців роботою в Польщі. У 2017 році 94% українців були задоволені роботою в Польщі. Зараз -72 відсотка.

За оцінками Томаша Дудека, керуючого директора Otto Work Force Polska, це зниження задоволеності пов'язано не з тим, що умови в польських роботодавців погіршилися, а з тим, що працівники з України все більше усвідомлюють різні можливості, у тому числі ті, які вони пропонують інші країни.

Незмінно головною причиною виїзду українців з Польщі в інші країни є фінансові міркування, тобто підвищення заробітної плати. Це правда, що польські компанії платять все краще і краще (за словами Томаша Дудека, некваліфікований працівник отримує 2500 злотих нетто), але Німеччина пропонує в кілька разів більше.

Однак, як прогнозують в Otto Polska, масштаб переїздів працівників в Німеччину може бути нижче, ніж це обумовлено планами опитаних українців; відкриваючи свій ринок, уряд Німеччини також встановило високі стандарти для працівників з-за меж Європейського Союзу, тобто маючи документально підтверджені професійні кваліфікації, визнані німецьким офісом, і знання німецької мови як мінімум на рівні B1.

"Не буде також можливості працевлаштування в агентстві з тимчасового працевлаштування, що, в кінці кінців, полегшить іноземцям всі формальності і навіть умови проживання", - додає Дудек.

За даними Мінсоцполітики, більше трьох мільйонів українських громадян постійно працюють за кордоном. Ще дев'ять мільйонів щороку виїжджають на сезонні роботи в сусідні країни.

DT.UA систематично висвітлює тему української міграції, проводячи і самостійні дослідження, такі як гучна "Кровотеча", і запрошуючи до дискусії профільних фахівців. Докладніше про те, що чекає на нашу країну в найближчому майбутньому в контексті розвитку глобальних міграційних процесів, читайте в статті Андрія Гайдуцького "Боротьба за мігрантів. Україні приготуватися" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі