Туреччина і Україна створять єдину систему електронного обміну попередньою інформацією щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються між сторонами. Угоду готували майже рік, зокрема готували технічні специфікації до неї. Про це повідомила Держмитслужба.
“На підставі Угоди митні органи України та Туреччини створять систему електронного обміну попередньою інформацією, за допомогою якої здійснюватиметься обмін заздалегідь визначеним набором даних в електронній формі. Інформаційний обмін здійснюватиметься безпосередньою між Державною митною службою України та Міністерством торгівлі Турецької Республіки”, – повідомляє митниця.
Як використовуватимуть нову систему і що вона змінить під час перетину українсько-турецького кордону
Інформація, отримана митницею України і Туреччини може застосовуватись для поліпшення роботи експортно-імпортного бізнесу.
На базі отриманої інформації українські та турецькі митники сформують систему ризиків і матимуть змогу суттєво скоротити перевірки поточних транспортних потоків, зосереджуючись тільки на потенційно ризикових поставках.
За інформацією митниці це сприятиме прискоренню руху товарів і транспортних засобів через кордони обох держав та зменшенню впливу людського фактору. Відповідні зміни також допоможуть протидіяти порушенням митного законодавства держав.
Річна інфляція в Туреччині за оцінкою експертів може досягти за результатами року рекордного показника 70% за рік. Центральний банк Туреччини діє, але не активно і не продовжує зростання процентних ставок, не стримуючи економіку за класичними монетаристським підходом. Разом з інфляційними процесами, мінімальна заробітна плата зросла, а ціни на продукти теж стали значно дорожчими, пише Bloomberg.