Туреччина й США обговорили Україну, Сектор Гази, а також шляхи поліпшення двосторонніх відносин

Поділитися
Туреччина й США обговорили Україну, Сектор Гази, а також шляхи поліпшення двосторонніх відносин © EPA/ MIGUEL GUTIERREZ
Міністр закордонних справ Туреччини відвідав Вашингтон.

Офіційні особи Туреччини й США провели переговори про війну РФ проти України, ситуацію в Секторі Гази, а також про різні двосторонні питання під час зустрічей у Вашингтоні. Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан, повідомляє Reuters.

Союзники по НАТО у четвер, 7 березня, розпочали зустрічі на основі створеного "стратегічного механізму", для обговорення зусиль, спрямованих на подолання глибоких політичних розбіжностей і поліпшення співпраці в інших сферах.

Зв'язки між двома країнами останніми роками були напружені на тлі зростання розбіжностей щодо низки питань, хоча після того, як Анкара схвалила заявку Швеції на вступ до НАТО, відносини Анкари та Вашингтона отримали новий імпульс.

Фідан заявив, що офіційні представники країн провели кілька раундів дискусій на такі теми, як Сирія, Україна, Сектор Гази, співпраця в оборонній промисловості, енергетика та боротьба з тероризмом.

"На цей час, особливо з огляду на те, чого ми досягли, з оновленою психологією, більш позитивним порядком денним, ми отримали можливість продовжити наш шлях, перегорнувши нову сторінку", - сказав міністр турецьким ЗМІ у Вашингтоні.

"Вирішуючи проблеми, з якими ми зіштовхуємося зараз, важливо також усвідомлювати спільний потенціал, який можуть створити обидві країни, і можливості, які вони можуть відкрити", - додав він.

Фідан підтвердив позицію Туреччини щодо необхідності негайного і тривалого припинення вогню в Секторі Гази, а також наголосив на необхідності робити більше для полегшення гуманітарної катастрофи та прокладання шляху до вирішення кризи за принципом двох держав.

Він також обговорив шляхи припинення російського вторгнення в Україну з американськими держсекретарем Ентоні Блінкеном та радником з національної безпеки Джейком Салліваном. За словами Фідана, Анкара вважає, що настав час обговорити шляхи припинення війни, але Туреччина не бачить такої готовності з боку Києва та Москви.

"Нам потрібна основа для розмови, для того, щоб ця війна припинилася, і діалог для запобігання гіршим кризам, і ми закликаємо до цього", - сказав Фідан.

Вашингтон та Анкара все ще мають розбіжності щодо багатьох питань, таких як придбання Туреччиною російських систем С-400 і спричинені цим санкції США, які призвели до виключення Анкари з програми закупівлі винищувачів F-35. Туреччина також стурбована підтримкою США курдів у Сирії, яких Анкара вважає терористами.

Фідан заявив, що Туреччина зберігає свою позицію щодо Сирії і винищувачів F-35, зазначивши, що Анкарі винні винищувачі за оплату і роботу, яку вона виконала як виробник. За словами міністра, Туреччина відкрита до обговорення цього питання, але Вашингтон повинен бути "неупередженим".

Член НАТО Туреччина прагне підтримувати зв'язки як з Києвом, так і з Москвою. Анкара надала військову допомогу Україні та висловилася на підтримку її територіальної цілісності, але водночас не запроваджує санкцій проти Росії.

Анкара сподівається, що переговори про припинення вогню в Україні розпочнуться найближчим часом, адже обидві сторони “досягли межі того, що вони можуть отримати війною”. 

Нещодавно президент України Володимир Зеленський відповів лідеру Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану на його пропозицію про проведення мирного саміту за участі Росії. За словами Зеленського, Україна не бачить представників РФ на цьому саміті. Київ хоче отримати справедливий мир, тому спочатку цивілізовані країни розроблять план, а вже потім будуть запрошені представники Росії – саме ті, хто готовий до справедливого миру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі