Національне агентство із запобігання корупції оновило роз'яснення до кампанії декларування 2022 року, де можна знайти відповіді на 200 найпоширеніших питань щодо компанії. Про це йдеться у повідомленні НАЗК.
"У роз'ясненнях можна знайти відповіді як на традиційні питання про те, як правильно декларувати спадщину, так і на ті, що почали виникати у декларантів лише минулого року: наприклад, чи потрібно декларувати "ковидну тисячу"", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що також можна знайти роз'яснення на нові питання, які, крім іншого, найчастіше надходять до НАЗК, а саме: як дізнатися назву територіальної громади для заповнення адресних блоків, як декларувати майно, взяте у лізинг, чи потрібно декларувати аліменти тощо.
З роз'ясненнями можна ознайомитись у Базі знань НАЗК.
Нагадаємо, що з 1 грудня Національне агентство із запобігання корупції оновило форму та порядок подання декларацій до початку кампанії декларування 2022 року. Щоб ознайомитися з новими блоками та правилами заповнення, також можна скористатися Порядком заповнення декларації.
Повідомлялося, що депутат Хотівської сільської ради Київської області Іван Бондаренко не вніс до декларації за 2020 рік понад 40 квартир на загальну суму 33,6 млн. грн., а його колега з Макарівської селищної ради Київської області Олександр Довгаль не задекларував нерухомість на 26,2 млн. грн..
Скільки наша країна втрачає на схемах і як упоратися з цим, читайте у статті Юлії Самаєвої " Корупційний калькулятор ".