Коломойський програв суд "Нафтогазу" у Лондоні і може втратити контроль над "Укрнафтою"

Поділитися
Коломойський програв суд Поразка в суді загрожує олігарху втратою управління над "Укрнафтою" © politica-ua.com
Суд прийшов до висновку, що ключові положення Акціонерної угоди між "Нафтогазом" і компаніями Ігора Коломойського з корпоративного управління "Укрнафтою" нездійсненні.

26 квітня Лондонський міжнародний арбітражний суд оголосив арбітражне рішення у спорі за позовом міноритарних акціонерів "Укрнафти" проти "Нафтогазу" на користь останнього, що означає поразку Коломойського у боротьбі з НАК, повідомляє прес-служба "Нафтогазу".

"Арбітри прийшли до висновку, що ключові положення Акціонерного угоди між "Нафтогазом" і компаніями Ігора Коломойського з корпоративного управління "Укрнафтою" не підлягають виконанню, оскільки суперечать імперативним нормам корпоративного законодавства України", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, не підлягає виконанню частина статті 9 угоди, яка, серед іншого, передбачає, що 6 членів Спостережної ради "Укрнафти" обираються з числа кандидатів, запропонованих "Нафтогазом", а голова "Укрнафти" і інші 5 членів Наглядової ради з числа кандидатів, запропонованих компаніями Коломойського, які є міноритаріями.

Стаття 9 передбачає, що персональний склад правління "Укрнафти" повинен затверджуватися Наглядовою радою "Укрнафти" за пропозицією голови правління.

"При цьому, Суд постановив, що в цілому Акціонерна угода є дійсною, хоча її ключові положення щодо корпоративного управління "Укрнафти" не підлягають виконанню", - повідомляє прес-служба.

Нагадаємо, що ще у 2015 році три кіпрські компанії – міноритарні акціонери "Укрнафти", підконтрольні бізнесменові Ігору Коломойському, подали на "Нафтогаз" позов у Міжнародний арбітражний суд Лондона. Позивачі заявили, що з січня 2015 року Нафтогаз намагався захопити контроль над "Укрнафтою", порушуючи акціонерне угоду. Таким чином акціонери відреагували на спробу вивести "Укрнафту" з-під контролю Коломойського.

Раніше міноритарії, завдяки акціонерній угоді від 2010 року і доповненнями до нього від 2011 року, мали ексклюзивне право пропонувати загальним зборам акціонерів кандидата на пост глави правління "Укрнафти", який потім пропонував наглядовій раді інших членів правління, а також право пропонувати 5 з 11 членів наглядової ради.

Також компанії Коломойського скаржилися, що "Нафтогаз" і державні енергорегулювачі змушували "Укрнафту" продавати газ для населення за ціною нижче собівартості видобутку, не дозволяли продавати газ на відкритому ринку, а також відібрали частину газу компанії, який перебував у сховищах "Укртрансгазу".

"Починаючи з січня 2015 року, Україна і "Нафтогаз" взяли курс на отримання контролю над менеджментом "Укрнафти" шляхом, який порушує права заявників", – йдеться в позові.

У позові зазначалося, що вимоги міноритаріїв будуть описані в окремому документі і містити вимогу заборонити "Нафтогазу" порушувати свої зобов'язання згідно акціонерному угоди від 2010 року; опис прав і зобов'язань заявників і "Нафтогазу" згідно того ж угоди; опис збитку і так далі.

Детальніше про проблеми "Укрнафти" читайте в статті Сергія Куюна і Віталія Крижевского "А в іншому, прекрасна маркіза!.." і в матеріалі Сергія Куюна і Віталія Крижевского "Укрнафта": контрреволюція завершено" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі