Олігархи Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов елітну нерухомість за кордоном на виведені з ПриватБанку кошти, власниками якого були до грудня 2016 року.
Про це йдеться у фільмі "Зірвати банк" проєкту «Слідство Інфо».
Зокрема, журналісти посилаються на дані секретного звіту американської компанії Kroll, яка займається корпоративними розслідуваннями і консультуванням з питань ризиків.
Так, Боголюбов купував нерухомість в Лондоні: віллу в престижному районі Белгравія і офісний центр преміум-класу недалеко від Букінгемського палацу. За даними детективів Kroll, станом на 2016 рік Боголюбов володів нерухомістю на суму понад 90 млн фунтів стерлінгів.
Також розслідування виявило, що Коломойський і члени його сім'ї через ланцюжок фірм володіють як мінімум двома віллами в ізраїльському місті Герцлія. Видання відзначає, що недавно одна з вілл в цьому районі була виставлена на продаж за $90 млн. Крім того, за даними видання, Ігор Коломойський і члени його сім'ї володіють двома яхтами - 65-метрової і 90-метрової.
Автори фільму зазначають, що, хоча Коломойського і пов'язують з елітною нерухомістю в Швейцарії, Франції та Ізраїлі, велика частина цих активів належить його сестрі Ларисі Черток.
Швейцарська вілла Черток знаходиться в елітному районі Женеви - Аньєр, а купила вона її за $32 млн, однак детективи не змогли знайти підтвердження, що її доходи дозволяють здійснювати подібні покупки.
Крім того, сестра олігарха володіє ще рядом об'єктів нерухомості в Швейцарії і Франції. В її власності знаходиться вілла на південно-східному узбережжі Франції, яку вважають головною резиденцією родини Коломойського.
Сама Черток відмовилася коментувати ситуацію журналістам Слідство Інфо, заявивши що "не хоче розмовляти" і "не дає коментарів ні з яких питань".
Нагадаємо, в квітні 2019 стало відомо, що Федеральне бюро розслідувань США розслідує можливі фінансові злочини українського олігарха, екс-власника націоналізованого "Приватбанку" Ігоря Коломойського. Його і Геннадія Боголюбова в США звинувачують в нанесенні збитків банку і легалізації на території США сотень мільйонів доларів, отриманих незаконним шляхом, змові, незаконному збагаченні.
6 серпня цього року Мін'юст США звинуватив Коломойського "в крадіжці мільярдів в банку, якими він колись володів", і в їх відмиванні в США. Влада Сполучених Штатів подали два цивільних позови про конфіскацію майна в Окружний суд США Південного округу Флориди.
За планом колишніх власників Приватбанку, історія з його денаціоналізацією повинна була завершитися до моменту старту розгляду апеляції в Лондонському суді. Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" на ZN.UA.