"Київводоканал" перейшов на обслуговування в банк Порошенко

Поділитися
"Київводоканал" перейшов на обслуговування в банк Порошенко © DT.UA
У платіжках киян зміняться реквізити для оплати послуг.

Гроші киян для
Гроші киян для "Київводоканалу" потечуть на рахунки в банк Порошенко

Забезпечує Київ водою компанія "Київводоканал" з 4 квітня перейшла на обслуговування в київський "Міжнародний інвестиційний банк (МІБ), відкривши у ньому рахунок для отримання платежів від споживачів.

У зв'язку з цим киянам потрібно взяти до уваги, що зміняться реквізити в їх платіжках для оплати послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.

Раніше обслуговуванням "Київводоканалу" займався банк "Хрещатик", у який НБУ вирішив ввести тимчасову адміністрацію з-за проблем з ліквідністю в банку. 5 квітня регулятор визнав його неплатоспроможним і передав Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

"Міжнародний інвестиційний банк" заснований у 2008 році.

За даними НБУ станом на 1 січня 2016 року його основним власником є президент Петро Порошенко, який сумарно володіє 60% акцій компанії.

Другим за величиною великим акціонером виступає бізнес-партнер Порошенко - перший заступник голови парламентської фракції "Блок Петра Порошенко" народний депутат Ігор Кононенко (14,94%). З родини президента акціями банку також володіє його син Олексій Порошенко (0,0061%).

Іншими міноритарними акціонерами банку є також партнери глави держави: перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський і голова ТОВ "Дніпропетровський дослідний завод "Енергоавтоматика", голова наглядової ради ПРАТ "Іста-Центр" Олег Зімін (обидва – по 9,9008%). Крім того, акціями банку не володіють Катерина і Сергій Ворушилины (2,5994% і 2,5984% відповідно), а також дружина Гладковського – Юлія Гладковська (0,000001%).

За даними НБУ станом на жовтень 2015 року МІБ займав 31-е місце за розміром загальних активів (4,74 млрд грн) серед 123 діючих банків. За підсумками першого півріччя 2015 року банк отримав прибуток 10,45 млн грн.

Що стосується "Київводоканалу", то, як писало DT.UA, за офіційною версією більшість акцій нналежать Департаменту комунальної власності Києва. Менша частина - загадковим приватникам. Зайшли вони туди не прямо, а через створену у 2008-му "прокладку" - компанію "Київенергохолдинг" (КЕХ). У ній близько двох третин отримало місто, решту записали на кіпрські компанії Densec Limited і Zarova Limited (пізніше замінять на Artio Global Investors LTD). Їх номінальні власники - то недосяжні Беліз і Віргіни, то кіпрські аборигени.

Щоб не заплутатися на самому початку, рекомендуємо подивитися на схему.

DT.UA

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі