Київську податкову запідозрили у сприянні позичальнику "Дельта Банку" за неповернення 3,6 млрд грн боргу

Поділитися
Київську податкову запідозрили у сприянні позичальнику Ліквідатор "Дельта Банку" домагається повернення боргів
Одна з фірм-позичальників збанкрутілого "Дельта Банку" не хоче повертати борг, прикриваючись припиненням своєї діяльності.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб підозрює районну державну податкову інспекцію Києва та державного реєстратора у сприянні позичальнику ліквідованого "Дельта Банку" в спробі уникнути виконання перед банком зобов'язань на 3,6 млрд грн.

"Позичальник АТ "Дельта Банк" ТОВ Дніпрометалсервісгруп" намагається уникнути виконання своїх зобов'язань без задоволення вимог АТ "Дельта Банку" як кредитора. У цьому випадку мова йде про 3,64 млрд грн: втілення схеми ухилення від виконання своїх зобов'язань перед банком-кредитором можуть сприяти дії районної ДПІ столиці і держреєстратора", - вказується в повідомленні на сайті Фонду.

Читайте також: Російський банк ВТБ хотів би піти з України

За даними ФГВФО, позичальник прагне уникнути виконання своїх зобов'язань шляхом припинення юридичної особи.

Згідно з повідомленням Фонду, державним реєстратором 11 лютого 2016 року в єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України внесено запис про припинення діяльності ТОВ "Дніпрометалсервісгруп" на підставі постанови Окружного адміністративного суду Києва від 31 серпня 2015 року.

"Справу було розглянуто без участі і навіть повідомлення банку: постанова суду оскаржено. Втім, залишили апеляцію без задоволення. При цьому в судовому засіданні взяв участь представник ДПІ у Подільському районі ГУ ГФС Києва, знаючи, що ТОВ "Дніпрометалсервісгруп" не повернуло кошти державі в особі Національного банку України, заперечив проти апеляційної скарги", - вказується в повідомленні.

За даними ФГВФО, в даний час ліквідатор банку вимагає в судовому порядку визнати незаконною та скасувати запис про припинення діяльності "Дніпрометалсервісгруп". Чергове судове засідання по цій справі відбудеться 24 травня в Окружному адміністративному суді Києва.

Крім того, за даними ФГВФО, дії держреєстратора по запису про припинення діяльності "Днипрометалсервисгруп" на сьогоднішній день розслідуються поліцією.

Читайте також: Вкладникам "Дельта Банку" відновлять виплати гарантованих депозитів

Як зазначає "Інтерфакс-Україна", одним з найбільших бенефіціарів ТОВ "Дніпрометалсервисгруп" був Сергій Ганзелінскій, якому належить 49,5% компанії через ТОВ "Еколін". Таким же пакетом акцій у 49,5% влает ТОВ "Фірма Енергетичні технології". Крім того, міноритарним власником ТОВ "Днипрометалсервисгруп" був Олександр Дементієнко (колишній молодший партнер Віктора Пінчука щодо корпорації "Інтерпайп"), якому належить 1% (на паритетних засадах з С. Ганзелинским через ТОВ НВО "Екотех").

16 травня прокуратура Києва повідомила про початок кримінального провадження за фактом заволодіння посадовими особами "Дельта Банку" грошовими коштами на суму понад 4,5 мільярда гривень. Розслідування за матеріалами Фонду гарантування встановило факти заволодіння працівниками банку засобами фінустанови шляхом здійснення фіктивних кредитних операцій з використанням рахунків понад 60 тисяч клієнтів протягом 2013-2015 років. Відомості про вчинення злочину внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Розслідування проводить столичне слідче управління Нацполіції під контролем керівництва прокуратури міста.

Раніше DT.UA повідомило про те, що член ради директорів Дельта-Банку підозрюється в розкраданні 1,2 млрд грн. Відзначається, що його майно і майно його найближчих родичів вже заарештовано.

Також DT.UA докладно описувало, як з "Дельта Банку" виводилися активи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі