Фонд гарантування вкладів зафіксував ознаки виведення активів з "Дельта Банку" на 20 млрд грн

Поділитися
Фонд гарантування вкладів зафіксував ознаки виведення активів з З "Дельта Банку" виводили активи десятками мільярдів гривень © Андрій Товстиженко, DT.UA
На даний момент за всіма цими операціями йдуть судові розгляди.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) визнав нікчемними понад 150 угод на суму близько 20 млрд грн, укладених з метою виведення коштів з "Дельта Банку", повідомив ліквідатор фінустанови Владислав Кадиров.

"Була спроба вивести активи на суму близько 20 млрд грн, намагалися вивести забезпечені хороші кредити, платоспроможні кредити. Ми визнали ці операції є нікчемними, припинили їх, розгорнули і повернули на баланс. Тепер вони у нас офіційно на балансі як дебіторська заборгованість", - сказав він.

В даний час за ним (угод – ред.) йдуть судові розгляди, додав Кадиров.

В числі подібних угод він назвав спробу компанії Cargill за рахунок акредитива вивести з Дельта Банку кредит на загальну суму понад $ 100 млн.

Крім цього, продовжив він, по аналогічній схемі були проведені операції з Ощадбанком – на 2 млдр грн, компанією "Фокстрот" - на 2 млрд грн, Авант Банком – 0,5 млрд грн, а також з Державною іпотечною установою (ДІУ).

Ліквідатор банку вважає: якщо Фонду вдасться повернути всю суму активів на баланс банку, то фінустанова зможе вирішити проблему четвертої черги (депозити понад 200 тис. грн), загальні вимоги якої, за попередніми оцінками, становлять 10-12 млрд грн.

При цьому Кадиров уточнив, що загальна сума затверджених акцептованих вимог становить близько 53 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що Вищий господарський суд Києва 27 січня 2016 року розгляне справу про виведення компанією Cargill Financial Services International з Дельта Банку активів на суму 2,5 млрд грн,

Національний банк України 2 жовтня 2015 року за пропозицією ФГВФО прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації Дельта Банку.

Дельта Банк заснований в 2006 році. Його найбільшими акціонерами на початок 2015 року були Микола Лагун (70,6059%) і Cargill Financial Services International, Inc. (29,3941%). Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2015 року за розміром загальних активів Дельта Банк займав 4-е місце (60,303 млрд грн) серед 158 діяли на той момент банків.

Раніше DT.UA повідомило про те, що член ради директорів Дельта-Банку підозрюється в розкраданні 1,2 млрд грн. Відзначається, що його майно і майно його найближчих родичів вже заарештовано.

DT.UA докладно описувало, як з "Дельта Банку" виводилися активи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі