"Київенерго" не буде перераховувати платіжки за тепло для будинків з лічильниками, де не дотримувався температурний режим

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Київенерго" пов'язує холодні батареї деяких квартир з проблемами будинкових мереж © shaturagrad.ru
Якщо будинок обладнано лічильником, його мешканці сплачують тільки за фактично спожите тепло, заявив комерційний директор компанії.

У "Київенерго" не будуть перераховувати суму платежів за тепло мешканцям обладнаних лічильниками будинків, в яких температура повітря протягом певного часу утримувалася нижче санітарної норми у +18 градусів, заявив комерційний директор ПАТ "Київенерго" Євген Бушма.

інтерв'ю DT.UA представник компанії зазначив, що такий перерахунок виключено постановою уряду.

"Станом на сьогодні, згідно із законодавством, будинкам із лічильниками перерахунок не проводиться (постанова Кабміну №151). І от чому. Якщо будинок обладнаний лічильником, його мешканці оплачують фактично спожите тепло. Якщо тепла, як ви кажете, не було тиждень, відповідно, лічильник його не врахує, і нарахувань за нього теж не буде", - зазначив Бушма.

За його словами, в тих випадках, коли в будинку немає тепла у квартирах одного стояку, проблеми можуть критися в будинкових мережах.

"Це свідчить про можливі проблеми в будинкових мережах. У будь-якому разі жителям треба звернутися до постачальника послуг і/або ЖЕО, щоб вони комісійно визначили проблему й вирішили її для відновлення теплопостачання", - підсумував директор.

Бушма також розповів, що його компанія розглядає ситуації з "космічними" платіжками, інспектуючи будинки, де знаходяться квартири з занадто високими нарахуваннями. За його словами, подібні ситуації іноді обумовлені банальним крадіжництвом.

"В одному випадку "космічна" платіжка була зумовлена банальною крадіжкою теплоенергії. У будинку незаконно опалювався підвал стоматологічної клініки, мешканці другого поверху побудували собі мансарди, верандочки й балкони. У документах значилася опалювана площа в 200 кв. м, а за фактом - разів у два більше. Щоб обігріти реальну опалювану площу, потрібно в рази більше тепла. І його реальні обсяги показав будинковий лічильник. Відповідно, нарахування за опалення для квартир було розділено пропорційно зазначеній у документах будинку опалюваній площі", - розповів він.

Ще один епізод з надмірно високими сумами в платіжках розкрив прогалину в частині обліку тепла у будинках з квартирними лічильниками.

"Згідно з діючими у теплопостачанні нормативами, нарахування в таких будинках проводяться шляхом вирахування із загальнобудинкового споживання обсягів споживання квартир з лічильниками. Що виходить? Якщо твій сусід із квартирним лічильником не передав його показань, то нарахувати йому суму до оплати за якимось середнім значенням теплова компанія не може, а спожите тепло оплатиш ти. Ця юридична колізія призвела до дискримінації прав наших клієнтів без лічильників, а для нас обернулася серйозними репутаційними й фінансовими ризиками. Ми вже звернулися в Мінрегіонбуд і НКРЕКП із проханням роз'яснити це питання та прийняти відповідне рішення", - резюмував Бушма.

Читайте також: Через похолодання в Києві підвищать температуру теплоносія в батареях

Раніше повідомлялося, що в грудневих платіжних квитанціях "Київенерго" за теплопостачання враховано споживання не тільки за грудень, але також і за останні дні листопада.

Детальніше про теплотарифи та механізм їх нарахування, особливості обліку теплоспоживання та проблеми централізованого теплопостачання в Києві читайте в інтерв'ю Євгена Бушми DT.UA у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі