інтерв'ю DT.UA представник компанії зазначив, що такий перерахунок виключено постановою уряду.
"Станом на сьогодні, згідно із законодавством, будинкам із лічильниками перерахунок не проводиться (постанова Кабміну №151). І от чому. Якщо будинок обладнаний лічильником, його мешканці оплачують фактично спожите тепло. Якщо тепла, як ви кажете, не було тиждень, відповідно, лічильник його не врахує, і нарахувань за нього теж не буде", - зазначив Бушма.
За його словами, в тих випадках, коли в будинку немає тепла у квартирах одного стояку, проблеми можуть критися в будинкових мережах.
"Це свідчить про можливі проблеми в будинкових мережах. У будь-якому разі жителям треба звернутися до постачальника послуг і/або ЖЕО, щоб вони комісійно визначили проблему й вирішили її для відновлення теплопостачання", - підсумував директор.
Бушма також розповів, що його компанія розглядає ситуації з "космічними" платіжками, інспектуючи будинки, де знаходяться квартири з занадто високими нарахуваннями. За його словами, подібні ситуації іноді обумовлені банальним крадіжництвом.
"В одному випадку "космічна" платіжка була зумовлена банальною крадіжкою теплоенергії. У будинку незаконно опалювався підвал стоматологічної клініки, мешканці другого поверху побудували собі мансарди, верандочки й балкони. У документах значилася опалювана площа в 200 кв. м, а за фактом - разів у два більше. Щоб обігріти реальну опалювану площу, потрібно в рази більше тепла. І його реальні обсяги показав будинковий лічильник. Відповідно, нарахування за опалення для квартир було розділено пропорційно зазначеній у документах будинку опалюваній площі", - розповів він.
Ще один епізод з надмірно високими сумами в платіжках розкрив прогалину в частині обліку тепла у будинках з квартирними лічильниками.
"Згідно з діючими у теплопостачанні нормативами, нарахування в таких будинках проводяться шляхом вирахування із загальнобудинкового споживання обсягів споживання квартир з лічильниками. Що виходить? Якщо твій сусід із квартирним лічильником не передав його показань, то нарахувати йому суму до оплати за якимось середнім значенням теплова компанія не може, а спожите тепло оплатиш ти. Ця юридична колізія призвела до дискримінації прав наших клієнтів без лічильників, а для нас обернулася серйозними репутаційними й фінансовими ризиками. Ми вже звернулися в Мінрегіонбуд і НКРЕКП із проханням роз'яснити це питання та прийняти відповідне рішення", - резюмував Бушма.
Раніше повідомлялося, що в грудневих платіжних квитанціях "Київенерго" за теплопостачання враховано споживання не тільки за грудень, але також і за останні дні листопада.
Детальніше про теплотарифи та механізм їх нарахування, особливості обліку теплоспоживання та проблеми централізованого теплопостачання в Києві читайте в інтерв'ю Євгена Бушми DT.UA у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".