"На сьогодні майже 90% тепла, яке споживає столиця, забезпечено приладами обліку. Починаючи з грудня 2016 р. зняття показань будинкових лічильників для нарахувань за опалення відбувається в 2 останні дні місяця, а не з 19-го по 26-е число, як раніше. Тому кількість днів надання послуги, відображена в платіжках за грудень у мешканців таких будинків, складається із залишкової кількості днів надання послуги в листопаді та протягом усього грудня", - вказується в повідомленні прес-служби "Київенерго".
Наголошується, що контроль за відпуском тепла за допомогою лічильників розкрив проблему аномально високого споживання деякими будинками.
"Причинами можуть бути крадіжка тепла (несанкціоновані врізки), розбалансування мереж, а також те, що в будинках не проведені заходи з енергоефективності. По таких будинках проводитимуться перевірки, інформація про порушення надаватиметься місцевій владі та НКРЕКП", - повідомили в "Київенерго".
За підсумками грудня також була виявлена ще одна причина нетипово високих сум в платіжках жителів деяких будинків – несвоєчасна передача даних з квартирних теплолічильників.
"Там, де технічно можливо встановити квартирні лічильники тепла (як правило, це новобудови), зафіксовані великі нарахування за опалення власникам квартир без приладів обліку тепла. Причина – несвоєчасна передача даних квартирних лічильників у будинку сусідами. А розрахунок проводиться шляхом віднімання з місячних показань будинкового теплолічильника сумарних показань усіх квартирних приладів обліку. Різниця розподіляється на квартири без лічильників пропорційно опалюваній площі", – вказується в повідомленні компанії.
Раніше в "Київенерго" заявили, що єдиний платіжний документ, який був розісланий киянам КП "ГІОЦ" є недійсним, а оплата послуг "Київенерго" повинна відбуватися виключно за її рахунками.
Нагадаємо, наданою Кабміном можливістю платити в розстрочку рахунки за електро - та теплопостачання скористалися всього 170 осіб з понад мільйона клієнтів "Київенерго", мінімум 20% з яких на сьогодні вже є боржниками.