Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв привітав усіх нафтовиків із запуском найбільшого в країні родовища Кашаган.
"Це - проект, колосальний за своїми масштабами, вимагає великого фінансування. Якщо б ми не зібрали всіх інвесторів в одне місце, якщо б не принесли свої технології і знання, ми навряд чи змогли б досягти таких успіхів", - сказав Назарбаєв.
На даний час на Кашагані щодоби видобувається 100-120 тис. барелів на добу. До кінця року планується видобути понад 1 млн 100 тис. тонн нафти.
Північно-Каспійський консорціум 28 вересня приступив до пусконалагоджувальних робіт і тестування устаткування на морському і наземному комплексі родовища Кашаган. 14 жовтня Казахстан почав експорт нафти з Кашагана.
Як писало видання The Times, Кашаган виявився найдорожчою "чорною дірою" в історії нафтової промисловості. Протягом 15 років кращі інженери в світі старанно працювали над величезними технічними проблемами, пов'язаними з безпекою видобутку на шельфі. У цьому регіоні влітку температура піднімається до 40°, а взимку опускається до -35.
У родовище було сумарно вкладено близько 50 млрд доларів такими компаніями, як Total, Eni, ExxonMobil і China National Petroleum Corp., при чому велика частина инвестировалась в той час, коли нафта була на рівні 100 доларів за барель.