На супергігантському родовищі Кашаган у Казахстані почався видобуток нафти

Поділитися
На супергігантському родовищі Кашаган у Казахстані почався видобуток нафти На Кашагані видобуто перші барелі нафти © Валерії Савченко
На Кашагані у північній частині Каспійського моря - найбільшому нафтовому покладі з геологічними запасами в десятки мільярдів барелів - здобуто перші обсяги нафти.

Консорціум North Caspian Operating Company B.V. (NCOC) почав розробку гігантського родовища Кашаган у казахстанській частині Каспійського моря, яка вважається найбільшим у світі нафтовим родовищем на морі.

"На родовищі Кашаган розконсервовано першу свердловину і видобуто початкові обсяги нафти", - повідомила прес-служба компанії 11 вересня.

Як заявив президент компанії "Казмунайгаз" Суат Минбаєв, повномасштабний комерційний видобуток нафти має розпочатися протягом місяця.

Розробники очікують, що наступні проекти освоєння призведуть до значного збільшення обсягів видобутку і виведуть Кашаган на рівень найважливіших учасників світового ринку енергоресурсів.

Родовище Кашаган є найбільшим нафтовим покладом на Північному Каспії з геологічними запасами приблизно у 35 мільярдів барелів. Запаси оцінюються в 11 млрд барелів. Вважається, що це найбільше родовище нафти у світі після родовища Прудо-Бей на Алясці (відкрито у 1968 році).

Кашаган у рамках Північно-Каспійського проекту розробляє спільний консорціум NCOC. Його акціонерами є компанії Eni, Royal Dutch Shell, ExxonMobil, Total і "КазМунайГаз", які володіють рівними частками (по 16,81%).

Китайська компанія China National Petroleum Corporations (CNPC) викуповує 8,4% акцій у компанії ConocoPhillips. Окрім того 7,55% належить японській Inpex.

Загальна сума інвестицій у проект досягає десяти мільярдів доларів.

Як очікується, у 2013 році обсяг видобуток на Кашагані повинен становити від 1,5 до 3 мільйонів тонн.

Нафта з Кашагана буде постачатися до Самари, а потім до Новоросійська, звідки вона буде відправлятися на експорт. Для транспортування казахської нафти будуть використовуватися потужності російської "Транснафти". Окрім того, нафта з Кашагана буде експортуватися до Китаю. Консорціум розглядає можливість доставки нафти в Баку, де вона могла б надходити у нафтопровід Баку-Джейхан. !zn

Читайте також:

Україна хоче постачати на НПЗ нафту з Казахстану

Росія вперше розсекретила дані щодо обсягів запасів нафти і газу

Казахстан має намір відновити транзит нафти через Україну

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі