Ініційоване України підвищення максимальних ставок 3 на 371 вид товарів покликане захистити надмірно відкритий для імпортерів український ринок. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький.
За його словами, серед позицій, на які планується підвищити мита, окремі види сільськогосподарської продукції. «Зокрема, якщо згадати м'ясну продукцію, то повинен сказати, що у нас на сьогоднішній день цей ринок найбільш ліберальний. І для багатьох сусідніх, і для більш далеких країн різниця у рівні тарифного захисту становить приблизно десять разів. Тобто відрізняється навіть не в рази, а в десятки разів!», - сказав він.
-У Кабміні впевнені, що підвищення мит на сотні видів товарів не перешкодить створенню зони вільної торгівлі з ЄС
«І це чомусь нікого не турбує. І ніхто не говорить, що це очевидний протекціонізм. Замість цього нам дуже добре розповідали про Дохійські домовленості (домовленості в рамках СОТ про взаємну лібералізацію ринків - ред.) тощо. - Україна відкрила ринки. А потім Дохійський процес зупинився. Так тоді, можливо, треба переглянути формат самої Дохійської угоди, тому що в її рамках ми не можемо реалізувати свої інтереси», - заявив урядовий уповноважений.
«Зокрема, щоб були скасовані експортні субсидії на сільське господарство - ми їх не застосовуємо, а хтось застосовує. Ми хочемо, щоб були значно знижені мита на одну і ту ж сільськогосподарську продукцію. Адже ми серйозно лібералізували свій ринок, але більше ніхто не хоче цього робити. Тоді давайте сідати і обговорювати. А якщо всі ховаються по кутках і кажуть, що знову не змогли домовитися в Досі, а нова конференція дала тільки якийсь гіпотетичний новий поштовх, то ми так ще дуже довго будемо чекати», - зазначив П'ятницький.
Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Валерієм П'ятницьким. !zn
Читайте також:
СОТ різко знизила прогноз зростання глобальної економіки
Україна нікому не заважає вступати у СОТ - Порошенко
Рада схвалила в першому читанні підвищення до максимуму ввізних мит на імпорт ряду товарів