Кабінет міністрів схвалив проект постанови, якою вносяться зміни в механізм надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств і кооперативів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
За словами заступника голови Мінагрополітики Віктора Шеремета, фермери отримали два нових види прямих дотацій і спрощення умов участі в існуючих програмах держпідтримки.
"Тепер, звернувшись до свого регіонального Укргосфонду, фермер зможе отримати пряму безповоротну фінансову підтримку, а також взяти участь у програмах на спрощених умовах", - наголосив Шеремета.
Мова йде про бюджетної субсидії для новостворених фермерських господарств у розмірі 3 тис. грн на 1 гектар. Максимальний розмір субсидії - 60 тис. грн на одне фермерське господарство (ФГ). Крім того, бюджетна субсидія надаватиметься на кожного члена ФГ в розмірі 5,5 прожиткового мінімуму (до 30 тис. грн на 1 ФГ). Нові напрями державної підтримки будуть реалізуватися через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.
Зміни в програмах підтримки будуть стосуватися розміру компенсацій (компенсація вартості закупленого українського насіння збільшена вдвічі - до 60 тис. грн), зняття обмежень щодо розміру земельної ділянки ФГ і збільшення рівня доходу до 20 млн грн, для участі у програмах.
Відтепер сільгоспвиробники мають можливість отримувати компенсацію вартості за закуплене насіння і за українську техніку кілька разів на рік, а також закуповувати насіння як безпосередньо у суб'єктів насінництва, так і в їх офіційних представників.
У новому Порядку розширено перелік банків, через які здійснюється підтримка, а також види напрямків для с/г обслуговуючих кооперативів (молочне, м'ясне, овочеве, по заготівлі та переробці ягід, грибів та рослин).
Крім того, планується створити аграрний реєстру для надання держпідтримки селянам-одноосібникам.
Як пише для DT.UA Роман Якель, мораторій на продаж сільськогосподарської землі стримує розвиток фермерства в Україні, оскільки фермери не можуть взяти в банку кредит під заставу землі, що є поширеною практикою в країнах Європи.
Детальніше про перспективи скасування мораторію, зміст відповідного законопроекту, а також про розвиток сільського господарства в Україні читайте у статті Роман Якеля "Ринок землі: відкривати чи почекати" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".