Кабмін змінив умови для отримання дотацій фермерами

Поділитися
Кабмін змінив умови для отримання дотацій фермерами
Уряд запровадив нові види державної підтримки фермерських господарств.

Кабінет міністрів схвалив проект постанови, якою вносяться зміни в механізм надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств і кооперативів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

За словами заступника голови Мінагрополітики Віктора Шеремета, фермери отримали два нових види прямих дотацій і спрощення умов участі в існуючих програмах держпідтримки.

"Тепер, звернувшись до свого регіонального Укргосфонду, фермер зможе отримати пряму безповоротну фінансову підтримку, а також взяти участь у програмах на спрощених умовах", - наголосив Шеремета.

Мова йде про бюджетної субсидії для новостворених фермерських господарств у розмірі 3 тис. грн на 1 гектар. Максимальний розмір субсидії - 60 тис. грн на одне фермерське господарство (ФГ). Крім того, бюджетна субсидія надаватиметься на кожного члена ФГ в розмірі 5,5 прожиткового мінімуму (до 30 тис. грн на 1 ФГ). Нові напрями державної підтримки будуть реалізуватися через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

Зміни в програмах підтримки будуть стосуватися розміру компенсацій (компенсація вартості закупленого українського насіння збільшена вдвічі - до 60 тис. грн), зняття обмежень щодо розміру земельної ділянки ФГ і збільшення рівня доходу до 20 млн грн, для участі у програмах.

Відтепер сільгоспвиробники мають можливість отримувати компенсацію вартості за закуплене насіння і за українську техніку кілька разів на рік, а також закуповувати насіння як безпосередньо у суб'єктів насінництва, так і в їх офіційних представників.

У новому Порядку розширено перелік банків, через які здійснюється підтримка, а також види напрямків для с/г обслуговуючих кооперативів (молочне, м'ясне, овочеве, по заготівлі та переробці ягід, грибів та рослин).

Крім того, планується створити аграрний реєстру для надання держпідтримки селянам-одноосібникам.

Як пише для DT.UA Роман Якель, мораторій на продаж сільськогосподарської землі стримує розвиток фермерства в Україні, оскільки фермери не можуть взяти в банку кредит під заставу землі, що є поширеною практикою в країнах Європи.

Детальніше про перспективи скасування мораторію, зміст відповідного законопроекту, а також про розвиток сільського господарства в Україні читайте у статті Роман Якеля "Ринок землі: відкривати чи почекати" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі