Кабмін вирішив без конкурсу укласти угоду з Eni і EDF щодо розробки шельфу Чорного моря

Поділитися
Кабмін дав старт видобутку нафти і газу на чорноморському шельфі і оцінює цей інвестиційний проект у $ 4 млрд.

Кабінет міністрів України вирішив без проведення конкурсу укласти угоду про розподіл продукції (УРП) з компаніями Eni, Electricite de France (EDF), ДАТ "Чорноморнафтогаз" та ТЗОВ "Води України" у рамках розробки на шельфі Чорного моря вуглеводневих площ Суботино, Абіха, Маячна і Кавказька.

Відповідне розпорядження №825-р від 17 жовтня оприлюднено на урядовому сайті.

Рішення прийнято за ініціативи Міжвідомчої комісії з УРП, саму угоду може бути підписано сторонами протягом року.

Згідно з законом України "Про угоду про розподіл продукції", в окремих випадках дозволяється укладати УРП на підставі рішення Кабміну і без проведення конкурсу.

Такий алгоритм може застосовуватися, зокрема, якщо компанія, що вже має спецдозвіл на надрокористування на ділянці, вирішує укласти УРП для роботи на ній.

Як повідомлялося з посиланням на прем'єр-міністра України Миколи Азарова, в рамках інвестиційного проекту з розробки площ Суботино, Абіха, Маячна і Кавказька обсягом до $ 4 млрд, до кінця поточного десятиліття очікується збільшення щорічного видобутку нафти і газу в Україні на 2-3 млн тонн умовного палива.

Раніше передбачалося, що Суботинську нафтогазову площу спільно розроблятимуть державна НАК "Надра України" і "ЛУКОЙЛ Оверсіз" (оператор міжнародних upstream проектів НК "ЛУКОЙЛ"), які підписали 21 лютого 2012 року відповідний меморандум про співробітництво.

За участю ЛУКОЙЛ також передбачалася розробка Одеського і Безіменного газових родовищ на шельфі Чорного моря, які в даний час власними силами освоює "Чорноморнафтогаз", підконтрольний НАК "Нафтогаз України". Участь російської НК у розвідці та видобутку Одеського, Безіменного і Суботинського родовищ було схвалено урядовим розпорядженням від 20 грудня 2010 року.

Голова правління "Чорноморнафтогазу" Валерій Ясюк у 2011 році оцінював вартість облаштування першої черги площі Суботино в 1,2 млрд грн. Запаси цієї площі за категорією С2 у тому ж році оцінювалися в 1,554 млн тонн нафти і 1,362 млрд куб. м газу.

Власником 15-річної (до серпня 2019 року) ліцензії на геологічне вивчення з подальшим видобутком вуглеводнів на структурі Суботино є ДАТ "Чорноморнафтогаз".

Власником 20-річної (до грудня 2032 року) ліцензії на геологічне вивчення з подальшим видобутком вуглеводнів на газовій площі Абіха є "Води України".

ТОВ "Води України" зі статутним капіталом 16,5 тис. грн створено у 2002 році. Станом на кінець 2012 року НАК "Надра України" володіла 80%-ю часткою у товаристві, ще 20% належало "Західукргеологія", яка є дочірнім підприємством НАК. При цьому власником 100%-ї частки у "Західукргеологія" зі статутним капіталом 38,863 млн грн станом на кінець 2012 року були "Надра України".

Україна оголосила курс на диверсифікацію енергопостачань і збільшення власного газовидобутку. Базовий сценарій проекту оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року передбачає зростання річного внутрішнього видобутку газу з 20 млрд куб. м до 44,4 млрд куб. м і скорочення його імпорту до 5 млрд куб. м.

Зростання видобутку газу передбачається за рахунок освоєння глибоководної частини шельфу Чорного моря, запаси якого оцінюються від 4 трлн до 13 трлн куб. м, а також нетрадиційного газу у вигляді сланцевого, газу щільних шарів і вугільного метану.

Читайте також:

Янукович хоче збільшити видобуток газу в Україні у два рази

Львівська облрада після 10 годин обговорення схвалила проект угоди з Chevron щодо видобутку сланцевого газу

Договір щодо видобутку газу на Скіфській ділянці з ExxonMobil планується до підписання у жовтні-листопаді

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі