Україна має намір залучити до розробки шельфу Чорного моря італійську Eni та французьку EDF

Поділитися
Кабмін дасть старт видобутку нафти і газу на чорноморському шельфі і оцінює цей інвестиційний проект у $ 4 млрд.

Кабінет міністрів України має намір створити умови для видобутку нафти і газу на шельфі Чорного моря енергетичними компаніями Eni з Італії і Electricite de France з Франції (EDF). Про це повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у Києві в четвер, 17 жовтня.

"Сьогодні ми розглянемо проект розпорядження, яке дає старт видобутку нафти і газу на шельфі Чорного моря за участю провідних міжнародних енергетичних компаній: Eni (Італія), Electricite de France (Франція)", - сказав він.

"В рамках зазначеного інвестиційного проекту обсягом до $ 4 млрд до кінця поточного десятиліття очікується збільшення щорічного видобутку нафти і газу на 2-3 млн тонн умовного палива", - додав голова українського уряду.

Поки не вдалося отримати додаткову інформацію про цей проект і плани Eni і EDF.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький у вересні цього року, виступаючи у Верховній Раді, повідомив про зацікавленість Eni у розробці вуглеводнів на мілководних ділянках шельфу в Україні. Ця італійська компанія вже представлена на українському ринку: на початку жовтня 2012 року вона придбала 50,01% ТОВ "Західгазінвест" (Івано-Франківська обл.), яке володіє ліцензіями на розробку дев'яти родовищ сланцевого газу на західній Україні загальною площею близько 3,8 тис. кв. км, що є продовженням польського Люблінського басейну.

На українському шельфі Чорного моря наразі працює держкомпанія "Чорноморнафтогаз". Окрім того, ще у квітні 2006 року Vanco International, 100% "дочка" американської Vanco Energy Company, перемогла в конкурсі на право укладення угоди про розподіл продукції (УРП) в межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки площею 12,96 тис. кв. км і глибиною від 70 до більш ніж 2 тис. м.

У жовтні 2007 року Vanco Int. перепоступилася правами та обов'язками щодо УРП компанії Vanco Prykerchenska, однак через конфлікт з урядом під керівництвом Юлії Тимошенко реальна робота за проектом не велася, і лише в червні цього року український суд визнав мирову угоду, у грудні минулого року затверджену Стокгольмським арбітражем.

До останнього часу власниками Vanco Prykerchenska вважалися Vanco International, українська ДТЕК, Shadowlight Investments Ltd російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Ltd. Проте у кінці 2012 року ДТЕК підписав договір, який дозволить йому збільшити частку до більш ніж 50%.

Уряд також планує до 24 листопада цього року підписати УРП у межах Скіфської ділянки шельфу площею 16,698 тис. кв. км з консорціумом на чолі з американською ExxonMobil (40%, оператор), Shell (35%), австрійською OMV в особі румунської "дочки" Petrom (15%) та НАК "Надра України" (10%). Цей консорціум переміг у відповідному конкурсі у 2012 році.

Україна оголосила курс на диверсифікацію енергопостачань і збільшення власного газовидобутку. Базовий сценарій проекту оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року передбачає зростання річного внутрішнього видобутку газу з 20 млрд куб. м до 44,4 млрд куб. м і скорочення його імпорту до 5 млрд кубометрів.

Зростання видобутку газу передбачається за рахунок освоєння глибоководної частини шельфу Чорного моря, запаси якого оцінюються від 4 трлн до 13 трлн куб. м, а також нетрадиційного газу у вигляді сланцевого газу, газу щільних шарів і вугільного метану. !zn

Читайте також:

Угоду про розподіл продукції на Скіфській ділянці шельфу Чорного моря буде підписано протягом місяця

Янукович заявив про розширення співпраці з Туреччиною з видобутку газу в Чорному морі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі