Кабмін погодив з Chevron видобування сланцевого газу

Поділитися
Кабмін погодив з Chevron видобування сланцевого газу Угоду про розділ продукції з Сhevron планують підписати 5 листопада
Підписання угоди планується 5 листопада. Інвестиції Chevron у геологорозвідування складуть 350 мільйонів доларів. Загальні інвестиції у видобування газу повинні становити понад 10 млрд доларів. Буде створено 10-15 тис робочих місць.

Кабінет міністрів на своєму засіданні схвалив проект угоди про розподіл продукції з компанією Chevron на Олеській газовій площі (Львівська та Івано-Франківська області). Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков.

"Уряд схвалив проект", - зазначив Проскуряков. Він повідомив, що підписання угоди планується 5 листопада у рамках інвестиційного форуму, який пройде у Києві.

Згідно з угодою, транснаціональна нафтогазова компанія Chevron інвестує $ 350 млн у розвідування сланцевого газу у Львівській та Івано-Франківській областях. А загальні інвестиції у видобування газу повинні скласти понад 10 млрд дол.

У травні 2012 року переможцем конкурсу з розробки і видобування вуглеводнів на Олеській ділянці стала компанія Сhevron. Прогнозовані ресурси Олеської ділянки (територія Львівської та Івано-Франківської областей) - 2, 98 трлн куб. метрів газу. На етапі геологічного вивчення планується залучити 1,3 млрд грн інвестицій і 25 млрд грн на етапі промислової розробки.

Прем'єр України Микола Азаров раніше заявляв, що інвестиції Chevron у геологорозвідування складуть 350 мільйонів доларів. За даними українського уряду, щорічний видобуток газу за базовим сценарієм може досягти 8-10 мільярдів кубометрів на рік. Також, за його словами, буде створено 10-15 тисяч робочих місць, а додаткові надходження до бюджетів усіх рівнів за час реалізації проекту складуть кілька сотень мільярдів гривень.

"Таким чином, при успішній реалізації схвалених Урядом проектів з пошуку газу з нетрадиційних джерел, Україна може повторити успіх США, які за рахунок видобутку сланцевого газу знизили ринкові ціну природного газу на внутрішньому ринку з 460 дол. за тисячу кубометрів у 2007 році до поточного рівня у 110-120 дол. зараз", - зазначив глава уряду.

Україна, намагаючись вже кілька років домогтися від Москви зниження ціни на газ, прагне диверсифікувати постачання, закуповуючи газ у Європі і роблячи ставку на видобуток сланцевого газу та розробку морського шельфу.

20 вересня Івано-Франківська обласна рада на позачерговій сесії підтримала оновлений проект угоди про розподіл продукції з компанією Chevron.

3 жовтня Львівська обласна рада на сесії після багатогодинного обговорення погодила проект угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Олеської газової площі, між державою Україна, компанією Chevron і ТОВ "Надра Олеська". !zn

Читайте також:

Азаров вірить, що Україна може стати експортером газу до початку наступного десятиліття

Кабмін вирішив без конкурсу укласти угоду з Eni і EDF щодо розробки шельфу Чорного моря

Івано-Франківська облрада схвалила "газову" угоду з Chevron, але виставила ряд умов

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі