Кабмін оголосив конкурс на чотирьох незалежних членів наглядової ради «Нафтогазу»

Поділитися
Кабмін оголосив конкурс на чотирьох незалежних членів наглядової ради «Нафтогазу» П'ятеро з шести членів наглядової ради "Нафтогазу" залишилися ще на рік
Клер Споттісвуд і чотирьох членів наглядової ради переобрали на новий річний термін, одного - звільнили.

Кабінет міністрів оголосив з 1 червня конкурс на заміщення посад чотирьох незалежних членів наглядової ради НАК «Нафтогаз України». Відповідне рішення уряду закріплено розпорядженням №494-р від 19 травня.

Крім того, Кабмін переобрав ще на один рік голову наглядової ради Клер Споттсівуд, незалежних членів Бруно Лескуа і Людвіга Ван ден Хейдена і представників держави Наталію Бойко і Юлію Ковалів.

Повноваження представника держави в наглядовій раді Роберта Бенша припинено.

Переобрані члени наглядової ради приступлять до виконання обов'язків 24 травня.

28 квітня Кабмін ухвалив рішення про дострокове розірвання контракту з Андрієм Коболєвим і членами наглядової ради «Нафтогазу» і тут же переобрав наглядову раду в тому ж складі. Оголосивши при цьому конкурс на чотирьох незалежних членів наглядової ради.

Головою правління «Нафтогазу» уряд, все так же в обхід наглядової ради, призначило Юрія Вітренказнявши його з посади в.о. міністра енергетики

Формальною підставою для звільнення Коболєва стала «неефективна робота» компанії і 19 млрд гривень боргів, накопичених у 2020 році.

За даними ZN.UA, яблуком розбрату межу Коболєвим і Офісом президента стали 50 млрд гривень резервного фонду, сформованого «Нафтогазом» на випадок, якщо боржники не розрахуються з ним. Володимир Зеленський просив Коболєва направити ці кошти в бюджет, щоб там їх могли витратити на «Велике будівництво», але отримав відмову.

Нове керівництво «Нафтогазу» погодилося перерахувати 50 млрд до бюджету, що підтверджує інформацію ZN.UA.

США і посли G7 розкритикували український уряд за політичне втручання в роботу держкомпанії і порушення принципів корпоративного управління.

Глава наглядової ради Клер Споттіствуд пояснила рішення наглядової ради піти у відставку майже в повному складі «тотальним знищенням корпоративного управління» в «Нафтогазі».

Що за революцію в енергетиці затіяв Офіс президента? У чому причина демаршу зі звільненням Коболєва та призначенням Вітренка? Чому ОП створює купу проблем для держави, а далі їх лише примножуватиме? Читайте у статті Юлії Самаєвої «Віялові відключення совісті».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі