Кабмін затвердив розроблений Мінфіном проєкт постанови про зміни в порядок розрахунку держкомпаніями величини боргових резервів. Що підтверджує інформацію ZN.UA, що реальною причиною зміни керівника НАК "Нафтогаз" було небажання керівництва перерахувати у Держбюджет 50 млрд грн сформованих резервів, які в подальшому мали б піти на програму "Велике будівництво".
На переконання уряду, внесені зміни сприятимуть "уніфікації механізму проведення суб`єктами господарювання державного сектору економіки оцінки та розрахунку резерву сумнівних боргів з урахуванням норм міжнародних стандартів фінансової звітності".
Оскільки з даного обґрунтування зрозуміти суть змін неможливо, пояснюємо, відтепер до резервів відноситиметься заборгованість лише за наявності хоча б одного із цих чинників:
- наявності об`єктивних свідчень неплатоспроможності контрагента за договірними зобов`язаннями, за якими прострочено виконання такого зобов`язання (при цьому суб`єктом господарювання державного сектору економіки ведеться претензійно-позовна робота щодо такого контрагента);
- відсутності надходження оплати від дебітора протягом 365 днів.
Ці зміни призведуть до переформування резервів НАК "Нафтогаз" та вивільнять додаткові кошти, які потраплять у Держбюджет у вигляді податку на прибуток та дивідендів.
Оскільки рішення поширюється на усі держкомпанії, можна резюмувати, що через бажання уряду коштом Нафтогазу профінансувати дорожнє будівництво, фінансові результати держкомпаній у перспективі можуть погіршитися через зміни вимог до формування резервів під сумнівні позики.
Що за революцію в енергетиці затіяв Офіс президента? У чому причина вчорашнього демаршу зі звільненням Коболєва та призначенням Вітренка? Чому ОП створює купу проблем для держави, а далі їх лише примножуватиме? Читайте у статті Юлії Самаєвої «Віялові відключення совісті».