ЄС вважає, що наслідки санкцій із часом вдарять по Росії сильніше — Bloomberg

Поділитися
ЄС вважає, що наслідки санкцій із часом вдарять по Росії сильніше — Bloomberg © Радио Свобода
Промисловий і технологічний потенціал РФ уже погіршився.

Санкції ЄС проти Росії посилюватимуться з часом і матимуть дедалі більший довгостроковий вплив на економіку РФ. Про це повідомляє Bloomberg.

В оцінці впливу санкцій, підготовленій Єврокомісією, з якою ознайомилося агентство Bloomberg, йдеться про наслідки запроваджених обмежень для Москви, які скоротили приблизно 91 мільярд євро (99,1 мільярда доларів США) імпорту з Росії та охоплюють 48 мільярдів євро експорту ЄС.

“Санкції значно погіршили промисловий і технологічний потенціал Росії. Ці наслідки з часом ще більше посиляться, оскільки заходи мають структурний, довгостроковий вплив на бюджет, фінансові ринки, іноземні інвестиції та промислову і технологічну базу РФ", - йдеться у звіті. 

ЄС запровадив санкції проти майже 1 500 осіб та 250 організацій з моменту нападу Росії на Україну, починаючи з анексії Криму в 2014 році і закінчуючи повномасштабним вторгненням в Україну в лютому минулого року. Завдяки заходам, спрямованим на мінімізацію наслідків для держав ЄС, вплив на блок вдалося стримати, але в деяких сферах він був "відчутним", головним чином через контрзаходи Росії, а також через саму війну і пов'язане з нею зростання цін, йдеться в документі.

В оцінці зазначається, що європейська промисловість повідомила про кілька "серйозних" перебоїв у ланцюжку поставок рідкісних газів, таких як неон і ксенон, які використовуються для виробництва мікросхем. Залізничні перевезення між ЄС і Китаєм транзитом через Росію скоротилися, а заборона на імпорт продукції з деревини, а також контрзаходи РФ призвели до зростання цін і деяких проблем із поставками, особливо фанери і дуба.

Експорт ЄС до Росії та імпорт з РФ упали більш ніж на 50% порівняно з 2021 роком, що призвело до "безпрецедентного розриву зв'язків", йдеться в оцінці. 

Це спровокувало особливо швидке скорочення технологічно залежних переробних галузей, причому виробництво технологій щорічно втрачає 13%. 

Тим не менш, Москва змогла накопичити певні матеріали, а також отримати деякі заборонені товари та інші технології-замінники з третіх країн, включаючи Китай, Казахстан, Туреччину та Об'єднані Арабські Емірати.

За оцінками доповіді, цього року майже третина федерального бюджету Росії буде витрачена на оборону і внутрішню безпеку. Минулого року виробництво сталі в РФ скоротилося на 7% порівняно з 2021 роком, а цього року очікується падіння ще на 10%. 

"Обмеження ЄС на імпорт, що виходять далеко за межі їхнього безпосереднього впливу, глибоко проникають у структуру російської економіки", - йдеться в документі.

Кожен ввезений у РФ китайський або американський чип і напівпровідник, кожна поставлена в країну-агресорку пральна машина означають, що в росіян з'явилася ракета, яка може вбити українську дитину, і високотехнологічна начинка у гвинтокрила або танка, які вбиватимуть наших солдатів. Але що роблять Київ та його західні партнери, аби не допустити ввезення до РФ високотехнологічної продукції? Про це – у статті Володимира Кравченка "Забити наглухо чорний хід: як заборонити Росії обходити санкції".

Про те, що потрібно зробити нашій владі, щоб спиляти російському ВПК зуби — у статті Дмитра Менделєєва «Як закінчити російський ракетний терор».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі