Євросоюз офіційно затвердив 11-й пакет санкцій проти Росії 

Поділитися
Євросоюз офіційно затвердив 11-й пакет санкцій проти Росії  © unsplash/christianlue
ЄС, зокрема, зосереджує зусилля на боротьбі з обходом запроваджених обмежень.

ЄС офіційно затвердив 11-й пакет санкцій проти Росії, спрямований на посилення чинних обмежень та боротьбу з їх обходом. Про це повідомляється на сайті Євроради.

В ЄС заявили, що санкції вже завдають значної шкоди російській економіці та здатності Кремля фінансувати агресію. Новий пакет посилює тиск на Росію і військову машину президента РФ Владіміра Путіна. 

“Беручись за обхід санкцій, ми максимізуємо тиск на Росію, ще більше позбавляючи її ресурсів, яких вона так відчайдушно потребує для продовження своєї незаконної війни проти України”, - наголосив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель.

Узгоджений пакет включає наступні заходи

Боротьба з обходом санкцій 

З метою протидії обходу санкцій, ЄС вирішив ще більше посилити двосторонню та багатосторонню співпрацю з третіми країнами, а також надання технічної допомоги.

Лише в тих випадках, коли співпраця не принесе бажаних результатів, ЄС вживатиме швидких, пропорційних і цілеспрямованих дій, направлених виключно на позбавлення Росії ресурсів, які дозволяють їй продовжувати агресивну війну, у формі відповідних індивідуальних заходів щодо залучення сторін із третіх країн до сприяння обходу санкцій.

Після прийняття таких індивідуальних заходів ЄС відновить конструктивний діалог з відповідною третьою країною.

У випадку, якщо, незважаючи на індивідуальні санкції та подальшу взаємодію, обхід залишається значним і системним, ЄС матиме можливість вжити виняткових, крайніх заходів. У такому випадку ЄС може одноголосно ухвалити рішення про обмеження продажу, постачання, передачі або експорту товарів і технологій, експорт яких до Росії вже заборонений - зокрема, товарів і технологій для ведення бойових дій до третіх країн, юрисдикція яких перебуває під постійним і особливо високим ризиком бути використаною для обходу санкцій.

Заборона на транзит

З метою подальшої мінімізації ризику обходу санкцій, рішення Ради ЄС забороняє транзит через територію Росії більшої кількості товарів і технологій, які можуть сприяти військово-технічному посиленню РФ або розвитку сектору оборони чи безпеки, товарів і технологій, придатних для використання в авіаційній або космічній промисловості, а також авіаційного палива та паливних добавок, що експортуються з ЄС до третіх країн.

Контроль імпорту та експорту

Рада ЄС додала до санкційного списку ще 87 суб'єктів, які безпосередньо підтримують військово-промисловий комплекс Росії в її агресивній війні проти України. До них будуть застосовані більш жорсткі експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного використання.

До списку увійшли чотири іранські компанії, які виробляють безпілотні літальні апарати (дрони) та постачають їх до Росії, інші компанії з третіх країн, які беруть участь в обході торговельних обмежень, а також деякі російські компанії, які беруть участь у розробці, виробництві та постачанні електронних компонентів для російського військово-промислового комплексу.

Крім того, рішення Ради ЄС розширює список заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки, і включає в нього: електронні компоненти, напівпровідникові матеріали, обладнання для виробництва та тестування електронних інтегральних схем і друкованих плат, прекурсори енергетичних матеріалів і прекурсори хімічної зброї, оптичні компоненти, навігаційні прилади, метали, що використовуються в оборонному секторі, і морське обладнання.

Боротьба з пропагандою РФ 

З метою протидії систематичній міжнародній кампанії Росії з маніпулювання засобами масової інформації та викривлення фактів, спрямованій на посилення її стратегії дестабілізації сусідніх країн - ЄС та його держав-членів, Рада ЄС продовжила призупинення ліцензій на мовлення ще п'яти ЗМІ: RT Balkan, Oriental Review, Tsargrad, New Eastern Outlook і Katehon. Ці ЗМІ перебувають під постійним прямим або опосередкованим контролем керівництва Російської Федерації і використовуються для безперервних і цілеспрямованих пропагандистських дій, направлених на громадянське суспільство в ЄС і сусідніх країнах, з грубим перекручуванням фактів і маніпулюванням ними.

Дороги та порти

Блок поширив заборону на ввезення товарів до ЄС автомобільним транспортом на причепи та напівпричепи, зареєстровані в Росії, в тому числі, коли вони перевозяться вантажівками, зареєстрованими за межами Росії.

Крім того, з огляду на різке збільшення випадків обману з боку суден, що перевозять нафту і нафтопродукти, Рада ЄС вирішила заборонити доступ до портів країн блоку будь-яким кораблям, які здійснюють перевантаження з судна на судно, якщо компетентні органи мають обґрунтовані підстави підозрювати, що судно або порушує заборону на імпорт морським шляхом російської нафти і нафтопродуктів до ЄС, або перевозить російську нафту чи нафтопродукти, придбані за ціною, вищою за встановлену верхню межу.

Така ж заборона застосовуватиметься до суден, якщо компетентні органи матимуть вагомі підстави підозрювати, що вони незаконно рухаються, вимикають або іншим чином виводять з ладу свою навігаційну систему під час транспортування російської нафти та нафтопродуктів всупереч міжнародним угодам, правилам та стандартам.

Енергетика

Тимчасовий виняток, наданий Німеччині та Польщі для постачання сирої нафти з Росії північною ділянкою нафтопроводу "Дружба", припиняє діяти. Однак нафта, що походить з Казахстану або іншої третьої країни, зможе продовжувати транзит через Росію та імпортуватися до ЄС нафтопроводом "Дружба".

Індивідуальні списки

На додаток до економічних санкцій, Рада ЄС вирішила внести до санкційного списку значну кількість додаткових фізичних та юридичних осіб.

ЄС також підтвердив своє рішуче засудження агресивної війни Росії проти України, яка є явним порушенням Статуту ООН і заявив, що залишається відданим збереженню та посиленню колективного тиску на РФ, у тому числі шляхом можливих подальших обмежувальних заходів.

“ЄС твердо і повністю підтримує Україну і продовжуватиме надавати потужну політичну, економічну, військову, фінансову та гуманітарну підтримку Україні та її народу стільки, скільки це буде потрібно”, - йдеться у заяві.

Кожен ввезений у РФ китайський або американський чіп і напівпровідник, кожна поставлена в країну-агресорку пральна машина означають, що у росіян з'явилася ракета, яка може вбити українську дитину, і високотехнологічна начинка у гвинтокрила або танка, які вбиватимуть наших солдатів. Але що роблять Київ та його західні партнери, аби не допустити ввезення до РФ високотехнологічної продукції? Про це – у статті Володимира Кравченка "Забити наглухо чорний хід: як заборонити Росії обходити санкції".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі