ЄС вимагає пояснити блокування Китаєм імпорту товарів з Литви. Наступний крок - звернення до СОТ

Поділитися
У залежності від відповіді Китаю, наступним кроком стане звернення до Світової організації торгівлі щодо виконання Китаєм своїх зобов'язань.

Високий представник ЄС Жозеп Боррель та Виконавчий Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровські виступили зі спільною заявою, в якій просять Китай надати пояснення, що стало причиною блокування імпорту товарів з Литви. Заява оприлюднена на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

"Ми звертаємося до китайської влади, щоб швидко прояснити ситуацію", - йдеться в заяві.

Як наголошується в заяві, ЄС готовий протистояти всім видам політичного тиску і примусових заходів, що застосовуються проти будь-якої держави-члена. І, в залежності від відповіді Китаю, наступним кроком стане звернення до Світової організації торгівлі щодо виконання Китаєм своїх зобов'язань.

"Якщо отримана інформація буде підтверджена, ЄС оцінить сумісність дій Китаю із зобов'язаннями в рамках членства у Світовій організації торгівлі", - наголошується в заяві.

Як зазначається у документі, єдність та солідарність в межах ЄС залишається ключовим фактором для захисту його інтересів та цінностей у відносинах з усіма країнами.

"Ми перебуваємо у тісному контакті з урядом Литви та збираємо інформацію за допомогою нашої Делегації у Пекіні. Розвиток двосторонніх відносин Китаю з окремими країнами-членами має вплив на загальні відносини між ЄС і Китаєм", - йдеться у спільній заяві.

У цьому контексті ЄС нагадує, що в організації продовжують стояти на позиції "Одного Китаю" та визнавати уряд КНР як єдиний уряд Китаю.

Нагадаємо, Китай видалив Литву зі своїх митних реєстрів. Рішення Піднебесної продиктоване відкриттям у Вільнюсі посольства Тайваню, який Китай вважає своєю територією.

У листопаді поточного року КНР понизила рівень дипломатичного представництва у Литві до повіреного у справах.

Минулого тижня Пекін також призупинив видачу віз до Литви.

У відповідь на недружні дії Китаю, Литва вийшла з формату економічної та політичної співпраці “17+1”, яка була значущою для східного гіганта і в якій беруть участь країни Центральної та Східної Європи.

Дипломатична суперечка між сторонами виникла ще у серпні 2021 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі