Якщо Росія припинить транзит газу через Україну, Київ може вимагати компенсації від Заходу — євродепутат

Поділитися
Якщо Росія припинить транзит газу через Україну, Київ може вимагати компенсації від Заходу — євродепутат © Європейський парламент
Росія маніпулює на ринку газу, каже депутат Європарламенту

Якщо Росія припинить транзит газу через Україну, Київ має законне право вимагати компенсацій або гарантій від партнерів на Заході, які гарантували, що транзит залишиться (але справи не йдуть у цьому напрямку), заявив депутат Європейського парламенту Андрюс Кубілюс в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Наскільки я розумію, український уряд пропонує західній спільноті якісь можливості використовувати транзитні трубопроводи з користю. Я сподіваюся, що в ЄС будуть гарні спроби серйозно вивчити ці пропозиції», - сказав Кубілюс.

Ці питання мають обговорити у Європарламенті в середині листопада, каже євродепутат. За його словами, це можливість для України порушити питання не лише про енергетичну безпеку, а й про безпеку загалом.

«Гарантії безпеки приходять зі значно швидшою інтеграцією до ЄС та НАТО. Україна має законне право звертатися до західної спільноти в такій ситуації, коли, на жаль, безпека України через газопровід "Північний потік - 2" зазнає дуже негативного впливу», - каже депутат.

Також він звернув увагу на боротьбу Молдови на газовому ринку.

«На європейському ринку ситуація непроста. І ми також бачимо, що Путін і Пєсков відкрито використовують цю ситуацію на газовому ринку як інструмент шантажу щодо "Північного потоку - 2", вимагаючи, щоб "Північний потік - 2" був запущений без виконання вимог директив ЄС, що насправді є не дуже обережною політикою Кремля, тому що ця зима може бути складною, і ми подивимося, що можна зробити з боку ЄС», - додав Кубілюс.

Євродепутат також повідомив, що ініціював спеціальний лист до Єврокомісії з проханням розпочати розслідування спроб «Газпрому» маніпулювати ситуацією на ринку. 

«"Газпром" і Кремль можуть втратити довіру через те, яку ситуацію вони створили на всьому європейському континенті з постачанням газу. Результат буде протилежним тому, на що чекає Кремль. Політики в Європі будуть набагато більш переконані в необхідності швидшої імплементації Green Deal, ніж це було раніше. Тому що газ більше не є гарантією стабільності на енергетичних ринках», – резюмував Кубілюс.

Чи впорається «Нафтогаз» із газозабезпеченням України та чи виконає умови меморандуму з місцевою владою, читайте у статті Аліси Смішко «Газ почім? А якщо поторгуємося?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі