Як правильно повідомляти про корупцію і що буде за неправдиве чи анонімне повідомлення - роз'яснення НАБУ

Поділитися
Як правильно повідомляти про корупцію і що буде за неправдиве чи анонімне повідомлення - роз'яснення НАБУ
Літературний талант та образне мислення у НАБУ просять залишити для інших випадків. За неправдиве повідомлення передбачено кримінальну відповідальність. А от за анонімки – нічого. 

Національне антикорупційне бюро України пояснило, як правильно повідомляти органи про корупцію. Роз'яснення розміщене на сторінці НАБУ в Фейсбук.

"Протидією корупційним правопорушенням займається багато державних та правоохоронних органів. Які саме злочини та вчинені якими саме посадовими особами розслідує НАБУ, можна дізнатися на сайті бюро", - йдеться в роз'ясненні.

У НАБУ наголошують, що за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину передбачено кримінальну відповідальність.

Крім того, для подачі звернення/повідомлення в бюро слід впевнитися, що виявлене діяння підпадає під визначення корупційного правопорушення.

"Корупційне правопорушення — діяння, що містить ознаки використання посадовцем наданих йому повноважень та пов’язаних із цим можливостей для задоволення особистих інтересів чи інтересів третіх осіб з метою одержання матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг", - пояснюють у НАБУ.

Для подачі звернення/повідомлення спочатку необхідно сформулювати та описати ситуацію, що склалася, викласти звернення або повідомлення, опираючись виключно на факти, а не на власні здогадки чи припущення. У НАБУ також рекомендують не описувати факти з використанням порівнянь чи тим, що не стосується справи, адже це уповільнює обробку звернення/повідомлення.

"Якщо ваш випадок не належить до підслідності бюро, то не варто умисно "підганяти" факти під підслідні бюро статті. Можливо, вам варто звернутись до іншого органу і ви збережете дорогоцінний час", - зауважують у НАБУ.

Надсилаючи звернення або повідомлення, слід вказати свої контакти для отримання від бюро відповіді. Зробити це рекомендується в основній частині листа.

"Ваша контактна інформація може допомогти у разі необхідності уточнення фактів та отримання більш детальної інформації про корупційне правопорушення. Якщо цього не зазначено, то таке звернення або повідомлення вважається анонімним, на що ви також маєте право", - відзначають у НАБУ.

Подати звернення або повідомлення можна за допомогою онлайн-форми, у приймальні громадян в Києві на вулиці Василя Сурикова, 3, за адресами територіальних управлінь бюро, за телефоном 0-800-213-200, електронною поштою info@nabu.gov.ua, на електронні скриньки територіальних управлінь бюро або через скриньки, що розміщені в приміщеннях бюро та його територіальних управлінь за вказаними вище адресами або поштою.

Оформити необхідно одне звернення або повідомлення, використовуючи один канал зв’язку.

"Не варто дублювати звернення/повідомлення всіма доступними шляхами. Спеціалісти НАБУ його отримають та нададуть відповідь", - відзначають у бюро.

Прикріплювати файли слід уважно. Під час надсилання звернення/повідомлення електронною поштою або заповнення форми на сайті необхідно впевнитися в тому, що необхідні файли прикріпились та не додалось чогось зайвого.

Подавати звернення/повідомлення слід лише особисто. Воно має бути від власного імені, подавати його за когось без підстав для представництва третьої особи не можна.

"Не зловживайте своїм правом оформити звернення. Не зловживайте своїм правом на подачу звернення/повідомлення. Якщо ви раніше подавали звернення/повідомлення та отримали відповідь – не варто направляти його повторно", - наголошують у бюро.

Додавати НАБУ у співадресати звернення/повідомлення, які не стосуються діяльності бюро, не варто, адже це сприймається як безпосереднє звернення/повідомлення та зобов’язує розглянути в межах компетенції та надати відповідь заявнику.

Відповідно до статті 20 Закону України "Про звернення громадян", звернення розглядаються й вирішуються невідкладно, але не пізніше ніж упродовж 15 днів від дня їх отримання — ті, які не потребують додаткового вивчення.

Загальний термін розгляду звернень не повинен перевищувати одного місяця від дня їх надходження. Терміни розгляду повідомлень про злочини визначені ст. 214 (початок досудового розслідування) Кримінального процесуального кодексу України.

Нагадаємо, за вчинення корупційного правопорушення в Україні встановлена кримінальна, дисциплінарна та/або цивільно-правова відповідальність.

Щорічно державний бюджет України втрачає принаймні 450 мільярдів гривень через корупційні схеми. Цифра вражає сама по собі, але якщо до неї додати ще 500 мільярдів гривень потенційних інвестицій, яких наша країна не отримує через ті ж таки схеми, то матимемо ще один державний бюджет (див. рис.).  Читайте про це в матеріалі Юлії Самаєвої - "Корупційний калькулятор".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі