Договір Росії і Китаю про будівництво газопроводу викликав побоювання експертів, так як операція зменшує залежність РФ від європейських ринків, пише The Diplomat.
У своїй статті у виданні молодший науковий співробітник Європейського інституту азіатських досліджень політики в Брюсселі Томас Коибион зазначає, що президент Росії Володимир Путін і прем'єр-міністр Китаю Чжан Гаол 1 вересня 2014 року домовилися про будівництво газопроводу в 3968 км "Сила Сибіру". Вигода Росії, як він пише, була не тільки в придбанні комерційного партнера, але і в більш широкому доступі до китайським і азіатських ринків в цілому.
Підписанти цього договору не довго чекали на відповідь від ЄС в особі Жозе Мануель Баррозу. Президент Європейської комісії направив лист Путіну, де підкреслив важливість стабільних поставок газу в Європу через Україну.
Експерти висловили багато побоювань через угоди Росії і Китаю. Адже вона дозволить зменшити залежність РФ від європейських покупців, які ввели економічні санкції через кризу в Україні". Угода була таким собі "рятувальним кругом" для Росії, яка зіткнулась із зростаючим опором Європи після приєднання Криму.
Україна є країною, через яку значний обсяг російського газу досягає Європи. "Що потрібно зробити - так це диверсифікувати джерела енергопостачання, особливо країнам, які найбільше залежать від російського імпорту", - сказав агентству "Рейтер" енергетичний оглядач Клайд Рассел.
Так, пише автор, ізольованість Росії з-за українського кризи підштовхнула Путіна досліджувати нові альтернативи в країнах Східної Азії. У підсумку, західні санкції глибоко змінюють енергетичні ринки на найближчі роки.
Раніше повідомлялося, що запуск газопроводу з Росії в Китай відклали на два роки. Реалізація проекту, який Кремль позиціонував як одну зі своїх найбільш значних економічних перемог за останній час, загрожує затягнутися.
Видання The Daily Beast писало, що Китай фінансує агресію Путіна. У свою чергу видання Foreign Policy зазначало, що в той час як президент США Барак Обама в КНР намагався врятувати свою концепцію торгового порядку в Азії, Росія і Китай зробили гігантський крок до зміцнення своїх економічних і політичних зв'язків, уклавши велике угоду про постачання енергоресурсів.