Незважаючи на те, що російська економіка стагнує, Росія посилає свої літаки авіації ВПС здійснювати польоти над Карибським морем і Мексиканською затокою. "Завдяки мільярдам від нових паливно-енергетичних угод з Пекіном", - пише оглядач Гордон Р. Чанг у виданні The Daily Beast.
У понеділок американський президент Барак Обама заявив, що Китай може бути "партнером" Америки, але китайці думають інакше. У неділю, 9 листопада, під час саміті АТЕС Москва і Пекін підписали 17 угод, у тому числі меморандум у сфері поставок газу з Росії в Китай за західним маршрутом (газопровід "Алтай"), а також рамкову угоду про постачання між "Газпромом" і CNPC.
"Коротше кажучи, це виглядає так, як ніби президент Росії Володимир Путін продав якусь частку Китаю, тому що йому швидко потрібні гроші", - йдеться у публікації.
"Так що, світ змінюється: Китай фінансує російську агресію", - зазначає автор.
Багато хто стверджує, що у Пекіна і Москви різні інтереси, та дійсно, деякі з них є протилежними. У той же час, в останні кілька років Китай і Росія об'єдналися, щоб протистояти Америці і всьому міжнародному співтовариству.
"Партнерство між Москвою і Пекіном є проблемою № 1 зовнішньої політики Америки. Вашингтон не мав справи з двома конкурентами відразу з кінця Другої світової війни, а альянс Китаю і Росії не протистояв йому з кінця 1950-х. Сьогодні Пекін і Москва працюють разом над тим, щоб загострити світові проблеми", - пише автор.
"Але у нас є можливість зробити світ краще", - йдеться в статті. Щоб позбутися Радянського Союзу Рональд Рейган вдався до економічної стратегії, знизивши ціни на сировинні товари, щоб "заморити" голодом російську армію.
В найближчі кілька років, перш ніж китайські грошові потоки надійдуть в Росію у відповідності з нещодавно укладеними угодами, Путін вразливий. "Без єдиного пострілу, ми можемо зберегти Україну", - вважає автор.
Видання Foreign Policy писало, що в той час як президент США Барак Обама в КНР намагався врятувати свою концепцію торгового порядку в Азії, Росія і Китай зробили гігантський крок до зміцнення своїх економічних і політичних зв'язків, уклавши велике угоду про постачання енергоресурсів.