Інвесторам Росії варто стежити за подіями в Україні – FT

Поділитися
Інвесторам Росії варто стежити за подіями в Україні – FT Росія зможе відновити свою економіку, якщо відступить в Україну. Ілюстрація © Facebook/Ден Леви
Якщо Кремль відступить в Донбасі, а санкції хоч трохи будуть пом'якшені, тоді в російської економіки буде шанс на покращення.

Росія зараз опинилася в дуже хиткому і небезпечному становищі через обвал ціни на нафту і розв'язаної нею війни в Україні. Тому інвесторам варто стежити за розвитком двох факторів, на основі яких вони можуть розраховувати свої ризики на ринку РФ: врегулюванням конфлікту в Донбасі і вартість бареля.

Про це на сторінках Financial Times пише партнер консалтингової компанії Macro-Advisory Кріс Віфер, який зауважує, що інвесторам, які вкладають гроші в Росії, варто пильно стежити за переговорами у Мінську щодо миру на Сході України.

Якщо мінські угоди будуть замінені на нові домовленості, або ж якщо будуть досягнуті будь-які позитивні результати на переговорах – це хороший знак. Так само, варто звернути увагу на те, чи не скоротиться пропозиція на нафтових ринках. Якщо так, тоді всі втрати мають шанс окупитися.

"Але якщо ні першого, ні другого не станеться, Росія залишиться в економічній блокаді. А на ринках капіталу продовжаться потрясіння через зовнішні чинники і "ефект доміно" на фоні послаблення національної економіки", - пише експерт.

При цьому Віфер вважає, що Росія лише опосередковано страждає від кризи в Китаї. Найбільшого болю їй завдає падіння цін на нафту, яка ніяк не пов'язана із сповільненням зростання економіки КНР. До того ж, Кремль намагаєтья використати слабкий рубль на свою користь.

"З серпня минулого року жодна російська організація не може отримати нові кредити, навіть якщо вона не під санкціями", - нагадує експерт.

Тож аби російська економіка почала відновлюватися, Москві потрібно добитися хоча б легкого ослаблення економічного тиску Заходу. Якщо їй це вдасться, інвестори сприймуть це як зменшення ризиків і російські компанії зможуть поступово почати повертатися на ринок. На думку Віфера, це ключовий аспект, який потрібен Росії, щоб стати на шлях економічного відновлення, а не виживання. Однак для цього їй доведеться відступити в Україні і домовитися про нову угоду на заміну мінській.

В цей же час, російська криза шкодить не лише Москві. Видання Bloomberg писало, що економічні проблеми Росії похитнули Євразійський союз. За попередній рік російська валюта втратила 49% вартості, потягнувши за собою інші валюти Євразійського союзу. Білоруський рубль подешевшав на третину, а валюти Вірменії і Киргизстану – на 15% і 16% відповідно.

В цей же час, Путін ховає економічну кризу за підтасованою статистикою. В Росії опублікували звіт, згідно з якими рівень безробіття в РФ вдвічі менший, ніж в Євросоюзі, де він росте вже 9 кварталів поспіль. Але ці цифри – наслідок неофіційної політики, яка насправді нищить ефективність російської економіки і виробництва.

Оглядач зауважує, що цифри, які будуть опубліковані цього тижня, вказують на те, що рівень безробіття в РФ навіть нижчий, ніж був до початку війни в Україні і економічної кризи в Росії.

"Це означає, що економіка працює над збереженням соціальної стабільності і не готова до вирішення реальних проблем, обумовлених старінням і скороченням населення, а отже робочої сили", - йдеться в статті.

Москва у свою чергу розразрвує на допомогу КНР. Але Росія за півроку втратила 30% товарообігу з Китаєм.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі