Гривня пробила психологічний бар'єр та впала до рівня семирічної давнини

Поділитися
Гривня пробила психологічний бар'єр та впала до рівня семирічної давнини
Напередодні НБУ опублікував заяву, в якій йдеться, що зараз валютний ринок України значно стійкіший до шоків, ніж у попередніх кризах.

28 січня гривня на міжбанку пробила психологічний рівень у 29 грн, впавши до рівня семирічної давнини. Про це свідчать дані безготівкових торгів іноземної валюти на Міжбанківському валютному ринку.

Торги по долару проходили при активній перевазі попиту на валюту над пропозицією. Відбувалися угоди по лотах до 1 млн доларів. Попит підживлювався за рахунок заявок імпортерів енергоносіїв, але в основному за рахунок нерезидентів.

НБУ час від часу виходив на ринок і "гасив" найдорожчі запити через запит найкращого курсу за ціною від 28,95 гривні та вище. Без участі Нацбанку угоди закривалися на рівні, що перевищує 29 грн, що є найнижчим рівнем за останні сім років.

Що під кінець ажіотаж на міжбанку трохи впав, а гривня зміцнилася до рівня трохи менше 29 гривень.

На завтра, 28 січня, Нацбанк встановив обмінний курс гривні щодо долара на рівні 28,99 грн. Це на 19 копійок більше у порівнянні з 27 січня.

Нагадаємо, напередодні, 26 січня, НБУ опублікував заяву, в якій йдеться, що зараз валютний ринок України значно стійкіший до шоків, ніж у попередніх кризах.

Якщо порівняти поточну ситуацію із шоком, зумовленим Covid-19 у березні 2020 року, коли тільки почали діяти карантинні обмеження, то побачимо низку відмінностей:

  • з початку 2022 року НБУ для стабілізації ситуації продав із резервів $1 068 млн (чисте сальдо), тоді як за аналогічний період березня 2020 року – $2,2 млрд, тобто в цьому році – удвічі менше;
  • у січні 2022 року населення купило валюти на суму $165 млн, тоді як у березні 2020 року – на $224 млн;
  • гривня в 2022 році девальвувала на 5,1%, тоді як за таку ж кількість днів у березні 2020 року – на 14%.

Українська гривня 2022 року перебуватиме на межі девальвації, що стане результатом низки рішень у сфері зовнішньої політики. Чинники підтримки гривні, про які так мріють жителі країни, щоб не стати жертвою різкого зростання цін на базові продукти харчування, є, однак зовнішня політика може їх переважити. Про це на ZN.UA пише Олександр Болтян в матеріалі "Прогноз-2022. Що буде з курсом долара, два сценарії".

В Держбюджеті-2022 закладено рівень курсу гривні до долара - на рівні 28 грн. Проте, враховуючи фактори, які сьогодні впливають на курс валют, є вірогідність, що гривня девальвує вище за зазначений рівень. Так вважає Юлія Самаєва, редакторка відділу економіки ZN.UA, з її коментарем можна ознайомитися в публікації "У держбюджеті закладено оптимістичний рівень курсу гривні до долара"

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі