Голову АМКУ планують викликати до парламентського комітету для пояснення закриття справи «Роттердам+»

Поділитися
Голову АМКУ планують викликати до парламентського комітету для пояснення закриття справи «Роттердам+»

Голову Антимонопольного комітету Ольгу Піщанську планують викликати у парламентський комітет для пояснень щодо рішення АМКУ про закриття справи «Роттердам+». Як повідомляють "Наші грощі", про це в ефірі «Апостроф ТВ» повідомив народний депутат від «Слуги народу» Юрій Камельчук ( входить у парламентський комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг та є очільником Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування причин збитковості підприємств вугільно-промислового комплексу).

«Ми можемо і викличемо як мінімум на комітет, куди можуть долучитись будь-які депутати. Послухаємо ці пояснення – як, чому і що далі. Думаю також буду звертатись до правоохоронних органів та СБУ перевіряти більш глибоко. Я допускаю, що Антимонопольний комітет міг і не перевірити факти того, що було раніше. Це може перевірити лише той, хто контролює кордон, а це правоохоронні органи, військові», – заявив Камельчук.

Відповідну заяву Камельчук зробив, коментуючи ситуацію з поставками вугілля в Україну у попередні роки. За часів президента Петра Порошенка діяла формула «Роттердам+», за якою вугілля на теплові електростанції оплачувалось як нібито воно поставлено з голландського порту, тобто з урахуванням морської доставки та перевалки в порту. А насправді воно поставлялось з України, окупованих районів ОРДЛО та частково з Росії. Відтак це створювало надприбутки для постачальників вугілля. Видобуток понад 70% енергетичного вугілля в Україні контролює група ДТЕК Ріната Ахметова, яка також на 80% контролює теплову електрогенерацію.

Антимонопольний комітет вів справу за ознаками порушення НКРЕКП законодавства про захист економічної конкуренції щодо розрахунку у 2016-2017 роках ринкової ціни електроенергії (справа “Роттердам+”), відкриту за заявою НАБУ. У грудні 2020 року АМКУ закрив справу через «недоведеність порушення». Після того з АМКУ було звільнено голову профільного департаменту Тетяну Кулішову, яка безпосередньо курувала розслідування. З 2020 року АМКУ очолює Ольга Піщанська.

В інтерв'ю редактору відділу політики ZN.UA Інні Ведерніковій директор НАБУ Артем Ситник наголосив, що справа "Ротердам+" вже давно мала бути передана в суд, але в силу не зовсім адекватних дій прокурора і позиції генпрокурора Венедиктової, вона заблокована. Водночас в Офісі Венедиктової заявили, що НАБУ відбуваються спроби приховати неефективне досудове розслідування, перекладаючи звинувачення на прокурорів САП і ОГП.

27 січня САП поновила справу "Роттердам +" і замінила прокурора Пономаренка, однак він залишився старшим групи прокурорів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі