Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила про розчарування тим, що економічні санкції проти Росії виявились недостатньо ефективними. Про це повідомляє DW.
"Взагалі економічні санкції повинні мати економічний ефект. Однак це не так. Тому що логіка демократичних країн не діє в автократичних країнах", - наводяться слова Бербок у книзі журналіста Штефана Ламбі "Серйозна ситуація. Управління країною під час війни".
"Ми виявили, що за допомогою раціональних рішень, раціональних заходів, які узгоджують між собою цивілізовані уряди, цю війну завершити не вдасться", - вважає Бербок.
За словами Ламбі, інтерв'ю з главою МЗС Німеччини було записано 10 липня 2023 року.
Аналітики кажуть, що попри масштабні економічні санкції Заходу, російська економіка зростає, тоді як німецька — на початку року поринула в рецесію. Водночас, на думку західних економістів, зростання ВВП РФ насамперед пов'язане із режимом економіки воєнного часу та масштабним виробництвом зброї та боєприпасів. Економісти пояснюють, що таке зростання економіки не є стійким.
Коли на початку 2022 року Росія зосередила війська біля кордону з Україною, США, ЄС та їхні союзники сподівалися, що загроза широких санкцій може стримати вторгнення. Як тільки почалися бойові дії, з'явилося відчуття, що санкції можуть спричинити негайну економічну кризу в Росії і швидке завершення війни.
Зараз, коли бойові дії тривають вже другий рік, нове припущення полягає в тому, що тривалі санкції, включно з обмеженнями на основний російський імпорт, матимуть кумулятивний ефект і врешті-решт змусять Путіна обирати між продовженням війни і порятунком своєї економіки. Однак подальше посилення тиску несе ризики і для тих, хто запроваджує санкції. Bloomberg аналізує, чого досягли та не досягли санкції проти РФ.