Галущенко на засіданні уряду з ЄК: «Прискорення інтеграції енергоринків України та ЄС сприятиме зміцненню взаємної енергетичної безпеки»

03 лютого, 2023, 13:07 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Засідання українського уряду та Європейської комісії відбулося 2 лютого.

Галущенко на засіданні уряду з ЄК: «Прискорення інтеграції енергоринків України та ЄС сприятиме зміцненню взаємної енергетичної безпеки»
© newsru.co.i

У Києві напередодні саміту Україна-ЄС відбулося засідання уряду та Європейської комісії. Під час засідання очільник Міненерго Герман Галущенко висловив сподівання щодо збільшення обсягів експортно-імпортних операцій, особливо збільшення імпорту. Він також відзначив залучення України до ініціативи REPowerEU.

«Ми зацікавлені в активній участі у спільних закупівлях газу та створенні резервної кількості газу у наших сховищах», – процитували Галущенка на «Урядовому порталі».

Міністр підкреслив, що Україна очікує на результативне продовження роботи групи високого рівня щодо інтеграції енергетичних ринків.

«Прискорення інтеграції українського та європейського ринків електроенергії та природного газу сприятиме зміцненню взаємної енергетичної безпеки і допоможе подолати залежність ЄС від Росії та її викопного палива», – зазначив Галущенко.

Він висловив подяку Єврокомісії та країнам Євросоюзу за підтримку українського енергетичного сектора. Зокрема, за створення Фонду підтримки енергетики України.

«Впевнений, що український енергетичний сектор і надалі відіграватиме значну роль у загальноєвропейській енергетичній безпеці», – додав міністр.

Читайте також: Міненерго обіцяє зниження дефіциту електроенергії через завершення ремонту на енергоблоках

Нагадаємо, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн запросила Київ взяти участь у системі спільних закупівель газу. За її словами, у ЄС хочуть якнайкраще використати спільний ринковий вплив. 

Related video

Навесні та влітку 2022 року більшість європейських країн стверджували, що на відмову від російського газу їм потрібні роки, а послідовне скорочення Росією поставок у період традиційного заповнення газових сховищ викликало паніку та рекордне зростання цін на європейському хабі. Як європейцям вдалося уникнути кризи, пояснюють Олександр Харченко та Марія Якуб у статті «Чому провалився газовий шантаж Путіна в Європі».

Дивіться спецтему: Вступ України в ЄС: експерти позитивно оцінюють ідею із self-screening Нині немає детального розуміння щодо всіх секторів, якінові зобов’язання Україні  доведеться виконувати. Без прогресу у сфері судочинства і фундаментальних реформ переговори про вступ України в ЄС не розпочнуться  Прогрес у цій сфері має ключове значення для відкриття переговорів. Експерти пояснили, чому прогрес виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС невеликий   Україну чекає величезний пласт роботи з імплементації законодавства ЄС. Вступ України в ЄС: Європейські посадовці стримані щодо термінів, наголошують на важливості темпів та якості реформ Звіт Єврокомісії щодо готовності України до членства в ЄС дав зрозуміти, який обсяг роботи ще необхідно виконати. Саміт ЄС привітав досягнення України і закликав продовжувати реформи, необхідні для вступу у блок Також ЄС пообіцяв підтримувати Україну у боротьбі з агресією РФ стільки, скільки буде необхідно.
Підготував/ла : Юлія Москаленко
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК