Він зазначив, що спочатку вважав стартову ціну підприємства дуже високою. Якби вартість ОПЗ спочатку була нижчою, то тоді було б більше охочих інвесторів придбати завод.
Як каже прем'єр, чим нижче стартова ціна, тим більше число учасників аукціону, а в ході торгів виникає конкуренція. І від цього кінцева ціна буде вище, упевнений Гройсман.
"Я думаю, що найголовніша проблема – ціна цього підприємства. Її визначав український оцінювач. Коли ми прийшли в уряд, то ця оцінка вже була затверджена, і у нас не було підстав змінювати її", - сказав Гройсман в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
"Зараз, враховуючи досвід невдалого аукціону, можу сказати, що інтерес до цього об'єкту є, і ФДМ зробить все необхідне для того, щоб перезапустити продаж ОПЗ. Я думаю, що цей об'єкт ми продамо, хто б і як би не намагався перешкодити. Може комусь це не подобається, але це корисно для економіки країни", - підкреслив глава уряду.
На думку Гройсмана, розслідування НАБУ щодо корупції серед посадових осіб ОПЗ не завадить аукціону, оскільки воно не має відношення до власності заводу як такої, а швидше є ознакою його очищення.
Як відомо, що конкурс з продажу ОПЗ провалився: жодна компанія не подала заявку для участі в ньому. Нова спроба продати завод відбудеться восени 2016 року.
Нагадаємо, 18 травня Кабінет міністрів затвердив умови конкурсу з продажу державного пакета (99,6%) акцій ПАТ "Одеський припортовий завод" зі стартовою ціною на рівні 13 мільярдів 175 мільйонів гривень (менше 530 мільйонів доларів за поточним курсом).
Наприкінці травня керівництво МВФ і ЄБРР порадили знизити ціну Одеського припортового заводу.
На думку керівництва інституцій, великі міжнародні інвестори, дізнавшись, що Україна розраховує отримати за ОПЗ більше 13 млрд грн, навіть не стануть цікавитися умовами продажу. У листі також сказано, що "завищена" ціна може підірвати довіру іноземних інвесторів до приватизації заводу, а також завдати шкоди іміджу України та її інвестиційної привабливості.
У прес-службі Гройсмана тоді заявили, що стартова ціна ОПЗ, затверджена згідно з українським законодавством, була раніше узгоджена з представниками МВФ і ЄБРР.
Конкурс з продажу Одеського припортового заводу вже проходив у вересні 2009 року. Його виграла пов'язана з Ігорем Коломойським компанія "Нортіма", запропонувавши 5 мільярдів гривень (близько $ 600 млн). Однак українська влада скасувалиа його результати, вважаючи ціну заниженою і звинувативши учасників конкурсу у змові.
Одеський припортовий завод розташований в місті Южному Одеської області. Це другий за величиною виробник аміаку і карбаміду й третій – з випуску азотних добрив в Україні. Підприємство також здійснює перевантаження хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування та перевантаження аміаку.
Детальніше про продаж ОПЗ читайте у статті Костянтина Авдєєнко Одеський припортовий продати або "сплавити"? в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".