Глава ФДМ Білоус назвав нові причини зриву приватизації Одеського припортового заводу

Поділитися
Глава ФДМ Білоус назвав нові причини зриву приватизації Одеського припортового заводу Білоус зізнався, в чому причини зриву приватизації ОПЗ © Економічна правда
Зрив конкурсу викликаний недовірою як до Фонду держмайна зокрема, так і в цілому до макроекономічного стану України.

Голова Фону Державного майна України (ФДМ) Ігор Білоус назвав нові причини зриву конкурсу з приватизації ПАТ "Одеський припортовий завод".

"Те, що відбулося (зрив конкурсу з приватизації – ред.) – це результат тих сумнівів, тієї важкої історії, яка була останні 10 – 11 років, тобто повна відсутність приватизації, постійна зміна законодавства, певна недовіра до нас як до приватизаційного органу (до ФДМ – ред.) і в цілому до макроекономічного стану України", - повідомив Білоус в інтерв'ю на "5 каналі".

За його словами, інвесторів злякали ризики, пов'язані з різними сторонами діяльності ОПЗ.

"Що саме відобразилося в тих питаннях, які вони (потенційні покупці – ред.) задавали. Це три блоки питань, якщо коротко підсумувати. Це, звичайно ж, стартова ціна на аукціоні, яка не відповідає кількості ризиків; заборгованість, яка досить велика і значна, практично 200 млн доларів без пені та штрафів; небажання певних інвесторів надалі працювати з контрагентом, і вимога реструктуризувати борг до угоди або під час угоди; величезний юридичний блок – позови, податкові розбори і претензії, які накопичувало підприємство до сьогоднішнього дня", - пояснив Білоус.

Раніше повідомлялося, що конкурс з приватизації ОПЗ не відбувся через відсутність попиту з боку інвесторів на умовах, які висунув ФДМ. Планується, що нова спроба продати завод відбудеться восени 2016 року.

Напередодні НАБУ затримало топ-менеджерів ОПЗ Миколи Щурикова і Сергія Перелому за підозрою в причетності до розкрадання коштів підприємства.

Нагадаємо, 18 травня Кабінет міністрів затвердив умови конкурсу з продажу державного пакета (99,6%) акцій ПАТ "Одеський припортовий завод" зі стартовою ціною на рівні 13 мільярдів 175 мільйонів гривень (менше 530 мільйонів доларів за поточним курсом).

Конкурс з продажу Одеського припортового заводу вже проходив у вересні 2009 року. Його виграла пов'язана з Ігорем Коломойським компанія "Нортіма", запропонувавши суму в 5 мільярдів гривень (близько 600 мільйонів доларів). Однак українська влада скасували його підсумки, вважаючи ціну заниженою і звинувативши учасників конкурсу у змові.

Одеський припортовий завод розташований в місті Южне Одеської області. Це другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій – з випуску азотних добрив в Україні. Підприємство також здійснює перевантаження хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування і перевантаження аміаку.

Детальніше про продаж ОПЗ читайте у статті Костянтина Авдєєнко Одеський припортовий продати або "сплавити"? в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі