Україна виконала всі умови, необхідні для отримання фінансової допомоги Міжнародного валютного фонду, і до кінця року Україна може отримати до 3,5 мільярда доларів.
Про це голова Національного банку Яків Смолій розповів в інтерв'ю ВВС Україна, зазначивши, що співпраця з МВФ відкриває для України двері для отримання додаткового фінансування від Світового банку, Єврокомісії і урядів Японії та Канади.
"За попередньою домовленістю, всі суми, які ми обговорювали з МВФ та іншими донорами, будуть спрямовані до державного бюджету на покриття дефіциту", - заявив Яків Смолій.
За словами Смолія, Україна зможе отримати перший транш за новою програмою співпраці з МВФ в кінці травня - на початку червня.
Загальна сума програми співпраці з МВФ, яка розрахована на 1,5 року, – близько 5 млрд доларів, а весь обсяг допомоги Україні від усіх донорів становитиме 6-6,5 млрд доларів.
Нагадаємо, Німеччина виділить Україні 150 млн євро на боротьбу з коронавірусом, ще 1,2 млн доларів виділять США.
70 млн доларів дадуть Україні міжнародні донори - ООН, ЮНІСЕФ та ПРООН. Також Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) погодився надати Україні кредит в обсязі 40 млн євро для боротьби з епідемією COVID-19.
13 травня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2571-д "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності".
Детальніше про те, чому для МВФ прийнятий "антиколомойский" закон важливий так само, як для України – фінансування Фонду, читайте в статті Юлії Самаєвої "Антиколомойський" прийнятий, але це тільки початок" для ZN.UA.