Глава "Нафтогазу" про переговори з РФ: Україна не хоче ніяких "знижок", тільки ринкову ціну

Доповнено
Поділитися
Глава
Газові переговори України і РФ на сьогодні вийшли з економічної площини, коли їх ведуть господарюючі суб'єкти ("Нафтогаз" і "Газпром"), і перейшли на рівень, коли пора вступати політичним "важковаговикам". Але навіть на політичному рівні Київ і Москва поки не можуть домовитися щодо газового питання.

Незважаючи на бажання України перевести нинішні переговори з РФ щодо газового питання в дійсно економічну площину, це очікувано не виходить "ангажованої" позиції російського газового монополіста.

Про це заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV пізно ввечері в понеділок, 16 червня.

Голова НАК зазначив, що Україна не може прийняти пропозицію російської сторони змінити рівень ціни політичним шляхом - тобто рішенням уряду РФ. Тому Київ і пропонує закріпити в контракті ціноутворення на ринкових принципах, але на це не погоджується РФ.

"На політичний рівень переговори з РФ щодо газового питання вийшли вже давно - і в минулі роки, це завжди була політика. ...Ми сподівалися повернути їх на комерційний рівень", - зазначив він.

зокрема, як розповів Коболєв, російська сторона на вчорашніх переговорах (пізно увечері в неділю - ред.) більше двох годин "хотіла умовити" брав участь в них прем'єр-міністра Арсенія Яценюка "у прийнятності механізму одностороннього регулювання ціни, але це очікувано не вийшло".

Як пояснив Коболєв позицію російської сторони, "якщо уявити, що "Газпром" - це звичайний, незаангажований постачальник газу, а "Нафтогаз" - його дилер на ринку, коло покупців якого за останні три роки скоротився із-за високої ціни газу і у якого є пропозиції, близькі до $ 300 (мається на увазі вартість реверсного газу - ред.), то приходити і говорити : "Хлопці, вам - $ 500, розмістіть на ринку цей газ" - це не комерційна позиція".

"Пропозицію української сторони було дуже простим - нам не потрібні ніякі знижки, ніякі преференції, ніякої політики. Є ринок - є ціна калорій на ньому, є альтернативні джерела (поставок), є ваш інтерес максимізувати прибуток з цього ринку (це дуже важливо).

Ціна в $ 285 - за нашими підрахунками, насправді є не стільки політично мотивованою, скільки насправді економічно. За цією ціною російський постачальник максимізував би обсяг газу, який можна розмістити на цьому ринку. Це означає отримання максимального прибутку, що є максимальним комерційним інтересом будь-якої компанії", - зазначив Коболєв.

"Ми хотіли повернути ці переговори в комерційне русло, але, на жаль, не вийшло", - резюмував Коболєв. !zn

Читайте також:

Єврокомісія підтвердила: РФ зірвав газові переговори з Україною, відкинувши пакетна пропозиція

В Кремлі "категорично не згодні з тим, що Росія зриває переговори по газу, - Пєсков

Путін обурений, що Україна відмовляється від "абсолютно надійною" газової "знижки"

Українська делегація вирушає до Європи для переговорів по реверсу газу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі