Глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва прогнозує, що світова економіка зможе повернутися до свого "докоронавірусного" рівня до 2023 року. За її словами, "найбільший шок" від пандемії вже пройшов. Георгієва також зазначила, що з березня в 170 країнах спостерігається негативний економічний ріст. Очікується, що світова економіка скоротиться навіть більше за нинішню оцінку МВФ у -3% ВВП у 2020 році, пише видання Politico.
Як пише видання, економічний розрив змушує МВФ відмовитися від своїх старих рад і прийняти позицію "глобального воїна соціальної справедливості".
Збанкрутілі уряди та ті, що ще борються мають давні умови МВФ щодо кредитування, що включають суворі обмеження на державні витрати та приватизацію активів, але, хоча Георгієва, як і раніше, закликає уряди "розумно витрачати", нині акцент робиться на витратах.
"Витратьте стільки, скільки зможете, а потім витратьте трохи більше на своїх лікарів, медсестер, найбільш вразливих людей у вашому суспільстві", - сказала вона.
МВФ також докладає "зелені умови" до своєї фінансової допомоги, а Георгієва використовує гендерну рівність при кожній можливості. "Ми багатші, коли жінки рівні", - сказала вона.
Тетяна Богдан, завідуюча відділом державних фінансів Growford Institute також розповіла ZN.UA про те, що у світовому вимірі економіка України стане однією з найбільш постраждалих, оскільки їй властива критична залежність від стану глобальних сировинних і фінансових ринків, а також низька здатність протистояти існуючим загрозам.
Вже зараз, за даними Держстату, реальний ВВП України в першому кварталі 2020 року впав на 1,5% у порівнянні з першим кварталом 2019 року.
Детальніше про те, як світова криза позначиться на українській економіці читайте в тексті Тетяни Богдан "Протидія економічній кризі: глобальні та національні аспекти".