"Газпром" не став купувати грецьку DEPA

Поділитися
© Dimacius, flickr.com
Жоден з потенційних покупців не подав заявки в термін, визначений для прийому пропозицій.

Оголошений владою Греції тендер з приватизації національної газової компанії DEPA провалився. Термін прийому пропозицій від потенційних покупців закінчився сьогодні о 13:00 за київським часом, однак жодної заявки так і не надійшло.

Головним претендентом на покупку DEPA вважався російський "Газпром", який є основним постачальником газу для компанії. Російський монополіст, за неофіційними даними, був готовий заплатити за неї 900 млн євро. Втім, проти купівлі DEPA "Газпромом" виступала влада США, що застерегала Афіни від надмірно тісних зв'язків з постачальниками вуглеводнів з РФ.

Ще одним претендентом називалася компанія M&M Gas - спільне підприємство грецьких фірм Motor Oil і Mytilineos. Проте вважалося, що шанси M&M на перемогу у тендері невеликі, оскільки компанія висловлювала готовність заплатити лише 550 млн євро. Купити DEPA мала намір і російська компанія "Негуснефть" (входить до групи "Синтез").

Азербайджанська державна компанія SOCAR і грецька GEK Terna подали заявки тільки на купівлю компанії DESPA, яка є оператором грецьких електричних мереж.

Як повідомив пізніше офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов, "Газпром" вирішив не подавати заявку на участь у приватизації DEPA через нестійке фінансове положення грецької компанії.

"Ми не отримали достатніх гарантій, що фінансове становище компанії DEPA не погіршиться до моменту завершення угоди. Вже зараз компанія має серйозні проблеми з неплатежами споживачів, у неї попереду реструктуризація щодо виділення підрозділу DESFA, учасникам тендеру не надані гарантії непогіршення режиму державного регулювання DEPA. Все це створює значні ризики, що впливають на вартість компанії, а ціну угоди пропонується зафіксувати вже зараз, без урахування цих факторів", - цитує його РБК.

За словами Купріянова, процедури узгодження і оформлення купівлі DEPA після підбиття підсумків тендеру могли б зайняти близько року. У зв'язку з високою ймовірністю того, що за цей час фінансове становище DEPA може радикально погіршитися, було прийнято рішення заявку на її купівлю не подавати.

У свою чергу грецькі ЗМІ з посиланням на свої джерела в Афінах повідомили, що Газпром не став подавати остаточну заявку на купівлю DEPA через розбіжності щодо майбутньої ціни на газ для грецьких споживачів. Російський природний газ обходиться Греції приблизно на 30% дорожче, ніж Євросоюзу в середньому, і грецька влада сподівалася, що Газпром знизить ціни в разі придбання DEPA.

DEPA займається оптовими закупівлями, торгівлею та постачанням природного газу промисловим споживачам та домогосподарствам у Греції. Уряду Греції належить 65% акцій компанії, 35% знаходяться у власності у місцевої нафтопереробної компанії Hellenic Petroleum S. A.

Як відомо, DEPA бере участь у низці міжнародних проектів, таких як газопровід Греція-Італія (IGI), газопровід Греція-Болгарія (IGB) і міжнародний російський проект "Південний потік". У 2011 р. "Газпром" поставив у Грецію 2,9 млрд куб. м газу.

Як відомо, грецька компанія Desfa допомагає "Газпрому" будувати газопровід "Південний потік", по якому газ буде постачатися в обхід України. Україна поскаржилася в Енергетичне співтовариство на країн-учасниць ЄС за їхнє сприяння в просуванні "Південного потоку". !zn

Читайте також:

Російський "Газпром" і азербайджанська SOCAR поборються за грецькі газові активи

Греція вирішила продати газові активи. Делегація "Газпрому" вже відвідала Афіни

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі