Фрідману заявили про підозру через махінації із «Сенс банком»

Поділитися
Фрідману заявили про підозру через махінації із «Сенс банком» © YES © 2016. Photographed by Sergei Illin, Aleksandr Indychii, Aleksandr Pilyugin and Valentіna Tsymbaliuk

Слідчі  Офісу Генерального прокурора України склали повідомлення про підозру російському олігарху, колишньому бенефіціарному власнику українського «Сенс банку» (колишній «Альфа-банк») Міхаілу Фрідману. Йому інкримінують створення організованої злочинної групи та керівництво її діяльністю для підроблення офіційних документів та документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, а також ухилення від сплати податків.

Як зазначають в ОГП, із залученням підконтрольних йому засновників та керівників кіпрських компаній Фрідман вивів активи банку під виглядом виплати роялті за використання торгових знаків, які раніше належали материнському банку у Росі. Зокрема у 2021 році право власності на ці торгові знаки переоформили на кіпрського нерезидента для забезпечення можливості застосування умов пільгового оподаткування та положень Конвенції про уникнення подвійного оподаткування.

«В такий спосіб російських олігарх разом з іншими співучасниками забезпечив умисне ухилення від сплати податків в Україні службовими особами належного йому українського банку при виплаті роялті на адресу офшорної кіпрської компанії», - заявили в правоохоронних органах.

Також керівники офшорних компаній підробили офіційні та реєстраційні документи українського товариства, а саме попередній договір купівлі-продажу корпоративних прав - частки в статутному капіталі цього товариства.

Директором товариства при цьому була підставна та підконтрольна олігарху особа, яка сприяла Фрідману у вчиненні фінансових операцій з коштами та правочину з майном підконтрольних компаній.

В ОГП зазначили, що і рамках розслідування уже накладено арешт на рахунки п’яти кіпрських компаній, на яких обліковано коштів на загальну суму 469,4 млн грн, цінні папери на загальну суму 12,2 млрд грн, корпоративні права на суму понад 3,4 млн грн, а також 738 об’єктів нерухомості, належних банку.

Також складено повідомлення про підозру трьом керівникам кіпрських компаній за фактами сприяння у підробленні документів та легалізації коштів на загальну суму 169 млн грн, а також колишнім керівникам українського банку в умисному ухиленні від сплати податків на загальну суму понад 18 млн грн, вчиненого в інтересах російського олігарха.

У справі фігурують ще двоє громадян України, яких використали як номінальних керівників приватного товариства, задіяного у схемі виведення коштів. Їх правоохоронні органи просять звільнити від кримінальної відповідальності «за строками давності».

«На теперішній час власник банку перебуває за межами України, тому правоохоронцями вживаються заходи у рамках міжнародного співробітництва», - заявили в Офісі генпрокурора.

Рішення вивести з ринку "Сенс Банк" правління Національного банку ухвалило 20 липня на підставі закону  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану". 21 липня Кабінет міністрів України прийняв рішення купити у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб акції АТ “Сенс банк”. Рішення про націоналізацію банку відповідно до санкційної політики України було прийнято Національним банком України напередодні.

Про проблеми з націоналізацією банку Фрідмана, голова НБУ Андрій Пишний розповідав Юлії Самаєвій у другій частині інтерв’ю "Ми в Національному банку оголосили війну невизначеності" 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі