Фонд держмайна не дозволив Ахметову провести зміни в шести енергокомпаніях

Поділитися
Фонд держмайна не дозволив Ахметову провести зміни в шести енергокомпаніях ФДМ заблокував ініціативу ДТЕК © dtek.com
Ахметову не вдалося взяти компанії під повний контроль.

Фонд державного майна України (ФДМУ) заблокував ініціативу холдингу ДТЕК олігарха Ріната Ахметова щодо переведення підконтрольних йому шести енергокомпаній на приватний тип акціонерного товариства (ПрАТ) з публічного (ПАТ).

Мова йде про компанії, в яких ДТЕК володіє контрольним пакетом акцій, а ще 25% належать державі - "Київенерго", "ДТЕК Крименерго", "ДТЕК Донецькобленерго", "ДТЕК Західенерго", "ДТЕК Дніпрообленерго", "ДТЕК Дніпроенерго".

Відповідна пропозиція ДТЕК про зміну типу товариства з публічного на приватне не набрала необхідної кількості голосів на загальних зборах цих компаній, які відбулися з 18-го по 25 квітня.

Як повідомила прес-служба ФДМУ, представники фонду "не дозволили змінити тип товариства", так як "не голосували за прийняття цього рішення".

Читайте також: "Київенерго" не приносить прибутку і потребує "величезних" інвестицій - гендиректор ДТЕК

Раніше народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Сергій Лещенко заявив про те, що зміною типу акціонерних товариств Ахметов готує грунт для завершення отримання повного контролю над цими шістьма енергокомпаніями. За його словами, у разі зміни типу товариств з ВАТ на ПрАТ це дозволить скасувати приватизацію держпакету акцій у 25% на відкритих торгах. В процесі приватизації Ахметов, як власник контрольного пакету акцій, отримає право пріоритетного викупу держчастки, відповідно, держава не отримає її повну вартість.

У свою чергу в інтерв'ю DT.UA генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко назвав трансформацію компаній в ПрАТ "абсолютно безпідставними спекуляціями", пояснивши це законодавчими вимогами.

"Нас звинуватили в намірі незаконно заволодіти держпакетами акцій, тоді коли насправді ми просто виконуємо нові вимоги законодавства, які сама ж держава в особі Кабміну і ініціювала. Швидше навпаки, якщо ми не здійснимо перехід від публічних акціонерних товариств до приватним, держава як раз потенційно ризикує своїми майновими правами. У ДТЕК немає і не буде ніякого пріоритетного права на викуп акцій. Права держави ніяк не зміняться, і воно зможе без обмежень продати свої пакети на біржових аукціонах", - сказав він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі