"Київенерго" не приносить прибутку і потребує "величезних" інвестицій - гендиректор ДТЕК

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Тімченко каже, що монополіст "Київенерго" працює у збиток
За словами гендиректора ДТЕК, "Київенерго" потребує масштабних вкладень і глибоко опрацьованого концесійного договору.

Компанія "Київенерго" не приносить прибутку і потребує величезних інвестицій, зокрема, у побудову сучасної системи обслуговування клієнтів.

Про це гендиректор ДТЕК Максим Тімченко заявив в інтерв'ю DT.UA.

"Грошей компанія не заробляє, а інвестиції потрібні величезні. Зокрема, у побудову сучасної системи обслуговування клієнтів. "Київенерго" сьогодні, м'яко кажучи, недолюблюють. Для цього є підстави, я чудово розумію споживачів, але при цьому треба враховувати ті рамки й реалії, в яких працює компанія", - зазначив Тимченко.

Читайте також: Гендиректор ДТЕК пояснив, навіщо "Нафтогазвидобування" протоптує "реверсну доріжку" для імпорту газу

За його словами, масштабні інвестиційні проекти, які обговорювалися з містом, не реалізовані, тому що немає зрозумілого регуляторного середовища і "нормального" договору на управління комунальним майном між містом і "Київенерго".

"Потрібен глибоко опрацьований концесійний договір, у якому буде викладено зобов'язання і власника, і концесіонера. Як компанія може брати на себе інвестиційні зобов'язання та вкладати гроші без розуміння джерела повернення капіталу? Концесійний договір має укладатися на тривалий період, на п'ять або десять років, тому що в енергетиці довгий інвестиційний цикл. Щоб виконати зобов'язання, повинні бути зрозумілі правила роботи й чітка роль регулятора", - заявив гендиректор ДТЕК.

"Сьогодні в генерації електроенергії доходу немає, у теплі - немає, у дистрибуції - немає. Тобто три види бізнесу, де діє система "витрати плюс". Якщо в тебе "витрати плюс", заробляти гроші ти не можеш. Тому говорю цілком відповідально: "Київенерго" сьогодні грошей не приносить", - заявив він.

Компанія "Київенерго", яка монопольно забезпечує Київ теплом і електроенергією і яку контролює бізнесмен Рінат Ахметов, за підсумками 2015 року заявила про 1,602 млрд грн збитку, тоді як роком раніше прибуток компанії склав 83,786 млн грн.

"Київенерго" експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані у Київі, за винятком Дарницької ТЕЦ. За підсумками 2015 року "Київенерго" виявилося найбільшим платником податків у столиці, заплативши 94,2 млн грн.

Дія договору концесії з "Київенерго" (яке, по суті, належить Києву, але оперативний контроль над якою здійснює команда Ахметова) закінчується в 2017 році, і міська влада має чимало претензій до монополіста. Як писало ZN.UA, міжнародний інвестиційний конкурс для "Київенерго", який столична влада повинна підготувати протягом цього року, дасть можливість вибрати гідну компанію, яка надасть якісні комунальні послуги.

Читайте повне інтерв'ю з Максимом Тімченком у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі