Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings очікує продовження у другому півріччі 2015 року тенденції до виявлення українськими банками проблемних кредитів (NLP) у своїх портфелях, повідомляється в аналітичному бюлетені Fitch.
Як зазначає Fitch, визнання нових таких кредитів може послідувати після чергового перегляду якості банківських активів, у зв'язку з чим банки можуть знову зіткнутися з необхідністю поповнення резервів.
У той же час масштабна докапіталізація банків виглядає малоймовірною при наявності регуляторних послаблень щодо дотримання норм достатності капіталу і відповідному небажання акціонерів.
Fitch також відзначило раніше вразливу ліквідну позицію банків на тлі високої нестабільності депозитів, істотна частка яких в іноземній валюті (51%).
"Поведінка вкладників залишається чутливим до очікувань щодо курсу гривні. Недавня стабілізація гривні позитивно позначилася на депозитному тренді після істотного чистого відтоку коштів в 2014 році і першій половині 2015 року, але слабкість національної валюти в цілому, передбачає можливу подальшу нестійкість депозитної бази", - йдеться в огляді.
У той же час введені на початку 2014 року обмеження на зняття готівки сприяли деякому покращенню контролю за ліквідністю, зазначає агентство.
Раніше інше агентство Moody's спрогнозувало українським банкам ще кілька років суцільних збитків. Наслідки кредитного буму в минулі роки дають про себе знати. Прогноз розвитку банківської системи України залишається "негативним", відзначають аналітики.
Як заявив раніше в інтерв'ю ZN.UA глава ФГВФО Костянтин Ворушилін, Фонд гарантування вкладів виявився не готовий до миттєвого вирішення проблем, які звалилися на нього.
За його словами, Фонду доводиться умовляти навіть спекулянтів, що ті купили активи проблемних банків. Притому, що продаются активи за заниженими цінами, але купувати ніхто не хоче.