Міжнародне рейтингове агентство 3 Investors Service, як і раніше, дотримується "негативного" прогнозу щодо розвитку банківської системи України, відзначаючи вкрай складні умови функціонування банків, високу ймовірність погіршення якості їх активів, виснаження банківських резервів, а також високу мінливість умов фінансування діяльності.
"Україна продовжує відчувати серйозну економічну, фінансову та політичну кризу. Зберігається напружене операційне середовище ,яке призводить до погіршення якості активів банків і виснаження їх резервів. В результаті частка проблемних кредитів українських банків може зрости до 60% з 45% станом на кінець першого кварталу 2015 року", - повідомляється в прес-релізі Moody's.
Агентство також відзначає, що майже половина валового кредитного портфеля українських банків деномінована в іноземній валюті, при цьому істотна частина таких позик надана компаніям, які не мають валютної виручки.
"Аналіз сценаріїв розвитку подій показує, що банкам може знадобитися поповнення резервів на 15% загальної суми виданих кредитів, для того, щоб запобігти можливі збитки", - відзначає Moody's.
Крім цього, українські банки схильні до ризиків, пов'язаних з облігаціями внутрішньої державної позики, які знаходяться в їхніх портфелях, сума яких майже дорівнює сумі регуляторного капіталу на кінець першого кварталу 2015 року.
Висока мінливість умов фінансування діяльності означає, що українські банки як і раніше схильні до серйозних ризиків ліквідності, оскільки довіра вкладників до банківської системи ще не відновилася.
"Після хвилі вилучень вкладів у 2014 році, за перші три місяці 2015 року українська банківська система втратила ще 5% депозитів у національній валюті і 13% у валюті. На цьому тлі банки можуть зіткнутися зі складнощами обслуговування своїх зарубіжних позик, термін погашення яких настає в 2015 році і 2016 році", - вважають експерти Moody's.
Moody's також вважає, що банківська система протягом декількох років буде продовжувати генерувати збитки, і в основному в результаті кредитних операцій.